Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan legyek túl valakin és...

Hogyan legyek túl valakin és hogyan folytassam tovább az életem teljesen egyedül?

Figyelt kérdés

Miért írják, hogy egyedül legyek boldog utána jöjjön társ?

Meg egyedül kell összeszednem magam amikor ez kizárt! Nekem jó így, kényelmes, elvegetálok. nem érdekel, hogy jobb legyen ha egyedül kell lennem. Minek küzdjek? Minek akarjak bármit is amikor nem is biztos, hogy megkaphatom, amikor lehet, hogy elveszítem? Legbelül vágyom, de álmodni sem merek a számomra ideális életről.

Mi a túrónak legyen szerelmes az ember amikor egyedül is teljes lehet, minek legyen szerelmes amikor nincs szüksége a másikra ha egyedül is boldog. Igen, tudom, nem azért kell akarni valakit, hogy majd ő boldoggá tesz, de valamiből ki kell indulni. Egy autónak is kell üzemanyag, hogy elinduljon, hogy legyen miért elindulni, legyen hova tovább menni. Nekem egyik sincs. Se energiám, se álmaim, se út alattam, se aki mellettem utazna, se aki megtolna, senki aki átsegítene ezen a krízisen. Egy szerelem átsegítene vagy egy nagyon jó barát aki a szerelem határát súrolja.

Meg mi más lenne az élet értelme, mint egy párkapcsolat?

Ami bizonyítja az értékem, hogy lehet engem szeretni, hogy alkalmas vagyok egy párkapcsolatra, hogy nekem is helyem van a világban a szerelmem mellett.

Soha nem volt, nem értik mennyire kivagyok, nem lehet innen egyedül kijönni szeretet nélkül...

Látom, hogy vannak szép, értelmes lányok, talán értékesek is, annyira nem ismertem meg őket és nem értem, hogy miért pont én kellenék, miért pont belém szeretnének és nem beléjük? Miért pont én és csakis én kellenék amikor ott van 100 másik hasonló értékekkel? Mivel lennék több akkor ha engem "választanának"? Vagy miért lennék ettől több? Azt mondják mindenkinek tisztában kell lennie a saját értékeivel, de ebből sem következik az, hogy belé szeretnek, inkább az, hogy nagyképűnek hívják. Aki elismeri, hogy értékes arra általában rámondják, pedig ezzel nem azt mondja, hogy a többi értéktelen.

Semmi nincs ami megmagyarázná miért pont én kellenék. Hogyan higgyem el, hogy lehet szeretni úgy is ha nincs rá bizonyíték?

Hatalmas nagy szerencse kellene, hogy megtaláljam pont azt akire vágyom és aki rám is, akivel boldogok lehetnénk egy életre. Olyat bármikor találhatok akivel csak simán jól érezzük magunkat, de többre vágyom ennél. Ritka akivel boldogok lehetnénk.


2012. szept. 24. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem egeszen vilagos, hogy mi a kerdes. Most lett vege a kapcsolatodnak?

Tul sokat gondolkodsz ezen a dolgon. Az emberek csak ugy egymasba szeretnek, meg ha nem is rendelkeznek olyan fantasztikus ertekekkel. Mig vannak masok is sokan, akik "megerdemelnek" de megsem talalnak part maguknak evek ota. Ez nem matematika. Szerencs is kell hozza.

Az ido vegul mindent begyogyit. Tapasztalatbol irom. Sokat szenvedtem, de szerencsere talaltam valakit, akibe evek ota szerelmes vagyok es o is belem.

2012. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bár nekem is lenne erre kilátásom. Bár amilyen szerencsétlen vagyok pont az nem szeretne viszont akibe halálosan szerelmes lennék vagy találna jobbat vagy megunna vagy úgyis vége lenne.
2012. szept. 25. 10:19
 3/3 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

Kereshetnél egy pszichológust, mert úgy látom, elég sok negatív gondolat forog a fejedben. A világ meg azért nem ennyire rossz hely. Az is látszik, hogy eléggé leírod magadat fejben. Mégha meg is akarna szeretni valaki, ha ezt a sok negatív gondolatot meghallja, hát eléggé megnehezíted a dolgát, hogy megszeressen téged :P

Én Szokolai Árpádhoz jártam, és nekem sokat segített anno.

Szerintem te is megkereshetnéd...

2012. szept. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!