Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durva önbizalomhiányom...

Nagyon durva önbizalomhiányom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Más helyeken azt tanácsolták, hogy tanuljak, olvassak, az majd növeli az önbizalmamat...Hát elértem kitűnő eredményeket, letettem nyelvvizsgát, előrehozott érettségit közel hibátlanra, minden nap olvasok szépirodalmi műveket.Nos, ez nem segített, még így se merek az emberek szemébe nézni:S A testem nem tökéletes, van egy kis túlsúlyom, de eléggé esélytelen rajta változtatni, mivel az utóbbi időben a pajzsmirigyem átcsapott alulműködésbe + emésztési zavaraim vannak az állandó stressz miatt. Jóképű se vagyok, kissé előre áll a fogam. Ötletek?:/ 18F

2012. szept. 25. 20:59
 1/5 nagylzs ***** válasza:

Ha pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak akkor azt gyógyszeresen kezelni lehet (kell!). Emellett sportolhatsz és diétázhatsz, aminek a hatására le fogsz fogyni. (Ha annyira durva a pajzsmirigy alulműködésed hogy a diéta hatására se fogysz akkor azt egészen biztosan gyógyszeresen kezelni kell.)


Az előre álló foggal nem nagyon tudsz mit kezdeni. Bár ha jobban belegondolok, talán mégis. Egy fogorvost kérdezz meg. Ha annyira nagyon zavar akkor talán van megoldás arra is.


Mitől vagy stresszes? Ezt nem írtad. A sok tanulás miatt? A saját magaddal szemben támasztott túlzott elvárások miatt?


Ha annyira durva a dolog hogy nem mersze mások szemébe nézni, akkor annak valami konkrét oka kell hogy legyen! Ez valószínűleg a múltban keresendő, de okozhatja a jelenlegi családi vagy más (?) körülményed. Ha tényleg ennyire durva akkor pszichológushoz menj el, és ne tőlünk kérj tanácsot. A pszichológus ért hozzá! Legalább arra jó esélyed lesz hogy megtudd mi okozza. (Aztán hogy ezen hogyan tudsz változtatni az már más kérdés.)


Vagy az is lehet hogy tudod mi okozza, csak éppen arról nem beszéltél?

2012. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nagylzs ***** válasza:
Ja, és az hogy pszichológushoz mégy nem azt jelenti hogy elmeháborodott vagy. Ez csak annyit jelent, hogy vannak problémáid (kinek nincsenek?) és hogy foglalkozol velük (erre viszont nem mindenki egyformán jól képes).
2012. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
5 évig használtam fogszabályzót , de a nyelvlökéses nyelésem miatt miután volt 1 év szünet, visszaállt a fogam az eredeti állapotba...A stressz a sok tanulástól, meg az emberekkel való kapcsolatkialakításnak a képtelenségétől. Meg gyermekkorom óta maximalizmusra nevelt az édesanyám. De ha tényleg a túlzott elvárások okozzák a problémát, akkor hogyan "adjam lejjebb" a mércét magammal szemben?
2012. szept. 25. 21:16
 4/5 nagylzs ***** válasza:

Mondjuk kezdheted azzal hogy elköltözöl otthonról. Jó messzire.


Egyébként meg pszichológus!

2012. szept. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt mondta egyszer egy apa a fiának, hogy egy férfinak elég, ha egy fokkal szebb az ördögnél.

Igaza volt, nem volt gondja az életben. Ezt lehet, hogy még nehéz elhinni, de így lesz, csak tedd a dolgodat.

2012. szept. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!