Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan hagyjátok figyelmen...

Hogyan hagyjátok figyelmen kívül amit mások gondolnak?

Figyelt kérdés

Rettentően zavar az, hogy mit gondolnak mások. Hogyan lehet ezen változtatni?


21L



2012. szept. 27. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pszichoterápiával
2012. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tényleg?
2012. szept. 27. 17:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem olyan gondolatok segítettek, minthogy:

1. Kb. 7 milliárd ember le se tojja, hogy mit csinálsz, és soha nem is fog ismerni.

2. Csak annyira törődnek veled, amennyire te másokkal. (Te mennyire foglalkozol mások életével?)

2012. szept. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazad lehet!


Köszönöm szépen a válaszod!!

2012. szept. 28. 08:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Ezzzel en is igy voltam meg neha meg most is ez a szornyem....nos a legjobb hozzaallas, hogy belegondolsz a Te velemenyedre se ad mindenki, neked sem muszaj.Meg persze elvileg azzal ha nincs mit takargatnod, szegyelned magad, csak sajnos az emberekbe belenevelik kiskoratol kezdve a szegyenerzetet, buntudatot, neha teljesen termeszetes dolgokert...es ezt nem mindenki agya , mentalitasa toleralja tudatalatt.Gondolom en.Aztan abba is belelehet gondolni , hogy alapjaban veve minden ember egyforma, de ha mindenki tudna MASIK MIT CSINAL , MIT GONDOL unalmas lenne az elet...igy meg sok idiotanak izgalmas masokon csamcsogni, kritizalni.Persze , ok A KRITIKA HASZNOS az egyen fejlodese szempontjabol, de a legfontosabb h minden ember maganak feleljen meg es ha hiszed ha nem ez a legelso es legnehezebb lepes ( onismeret, elfogadni onmagad , kivulrol, kritikusan szemlelve magad) a gyogyulasod erdekeben.Aztan eszembe jutott most egy szalloige, bolcsesseg vagy micsoda: Ha nem szereted sajat magad , hogyan is varhatod el hogy masik szerettel viszonyuljanak hozzad. Ezt ki lehet vetiteni mas peldakra is. Szoval a problema gyokere alapjaban hogy nem ismered elegge onmagad , onertekelesi problemak esetleg tulzott megfelelesi kenyszer...stb.Ezek persze csak feltetelezesek. A szeretethiany pedig saokszor vezet ilyen jellegu problemakhoz.Aminek a vegeredmenye h az ember olyan problemakkal kuzd mint Te is. Szal talald meg magad eloszor es fogadd el magad !
2012. szept. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy más emberek mit gondolnak?
2012. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
paranoid, vagy nárcisztikus vonás is lehet emögött, ha mondjuk bántalmaztak sokat akkor simán kialakulhat ilyen, arra meg jó a pszichoterápia
2012. szept. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, engem sohasem bántalmaztak. Nem értem miért alakult ez ki, de ha a pszichoterápia ezen tényleg segít, akkor megpróbálom. Igazából nem akarok gyáva lenni, hogy a saját problémáimat egy kezelés oldja meg, inkább először magam próbálom. A baj az, hogy a "légy önmagad" nekem nem megy, mert nem tudom ki vagyok. Mindig más, nagyon nagyon alkalmazkodó. Magamat sem ismerem.

Új módszerem szerint elkezdek sportolni, és több mindent csinálni, nem ezzel foglalkozni. Pozitív gondolkodás, és a kis dolgoknak való örülni tudás, mert az élet rövid.


Utolsó válaszoló:

Nem tudom én sem hogy mit gondolnak, de ez bennem van, hogy rólam csak jót gondoljanak. De amint említettem, próbálom kiiktatni ezt a gondolkodásmódot.


Nagyon köszönöm a segítő válaszokat!!

2012. szept. 29. 22:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, utolsó előtti válaszoló:)
2012. szept. 29. 22:06
 10/11 anonim ***** válasza:
az onismeret hianya tenyleg problema lehet ,nekem az segitett h sokat voltam egy idoben ugymond egyedul es sok idom volt agyalni peldaul magamon is.Szal egyszeruen elemezd ki magad nezd egy kicsit kivulrol magad kritikusan.
2012. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!