Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni depresszió,...

Mit lehet tenni depresszió, szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Régebben pánik beteg voltam, de mostanában is (szerencsére nagyon ritkán) is vannak arra utaló tünetek. Pl. szorongás, szédülés, nehéz légzés. Mivel tudnám ezeket a tüneteket csillapítani?
2011. aug. 15. 11:33
 1/4 anonim válasza:

A legfontosabb a nyugodt légkör, életmód. Minden tényezőt próbálj kiszorítani, vagy legalább minimalizálni az életedben, ami a stresszt okozhatja.

Legyél sokat a szabadban, a jó levegőn, számodra kellemes társaságú emberekkel. Semmiképp ne töltsd az időt olyan személyekkel, akik számodra nem szimpatikusak, esetleg idegesítőek.

Én imádom a háziállatokat, ha nyugodtságra vágyom, elmegyek a kutyusommal sétálni. Szeretek főzni, de legfőképp enni, és ha rossz a kedvem, meglepem magam valami finomsággal. Ezek az apró "trükkök" sokat segíthetnek abban, hogy ne szorongj. Mindenképpen olyan dologgal töltsd az időt, amit szeretsz csinálni és megnyugtat.

2011. aug. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen régen voltál pánikbeteg? Évekkel ezelőtt? Akkor kaptál rá gyógyszert, vagy magadtól sikerült legyőzni?

Hány éves vagy? Ez azért fontos, mert ha nagyon fiatal, akkor nem szívesen ajánlok nyugtatót. Vannak növényi szerek amitől jobban érezheted magad. Orbáncfű készítmények, Rózsagyökér kivonat, citgromfű tea.

2011. aug. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
22 vagyok, 16 évesen kezdődtek a problémák. Akkor kaptam rá egy ideig gyógyszert (nem nyugtatót), de inkább valami gyógynövényes dolgot próbálnék ki, nem szeretnék rászokni gyógyszerekre.
2011. aug. 16. 08:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előzőekben leírt gyógynövények mellett ajánlom, hogy kérj időpontot pszihológushoz. Tanulj meg relaxálni, ezek fognak neked segíteni.
2011. aug. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!