Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni egy fura...

Mit lehet tenni egy fura helyzet ellen?

Figyelt kérdés

Csak most kezdem felismerni, hogy komoly problémáim vannak. Kétféle szélsőség között szenvedek: Általában nagyon levert vagyok, nem érdekel semmi, szinte nem vagyok képes szocializálódásra, legszívesebben csak aludnék reggel, délben és este is. Öngyilkosságon, halálon mindig gondolkodok, de csak ott van a fejemben, (nem tervezem), de nem tudom a fejemből kizárni. Kb. 2-2 és fél hétig tart és legtöbbször valamilyen elutasítás vagy beszólás, negatív esemény okozza. A másik állapotban hihetetlenül pörgök. Nincsenek akadályok, magabiztos vagyok, talán nagyképű is, bárkit leoltok senki sem lehet mellettem a középpontban. Ez jóval rövidebb ideig tart és nincs kiváltó oka, általában így ébredek. Noha csak most ismertem fel, már nem is emlékszem mióta vagyok ilyen szánalmas. Nem tudom melyik a normális énem, ez a pörgősebb vagy ez a negatívabb. Bár egyik sem jobb a másiknál. Haverjaimmal már csak ritkán találkozok, mert nem nagyon tűrnek meg, de mégis képtelen vagyok változtatni ezen.


Olyan megoldásokat keresek, amikhez nem szükséges pszichológus, mert nincs rá pénzem, mivel tanulok, érettségi előtt állok. A családot nem szeretném bevonni, mivel így is bőven van elég gond, nem pénzügyi, hanem lelki bajok, betegség, nem várt terhesség stb.


Előre is köszönöm a válaszokat és elnézést, hogy ilyen hosszan fogalmaztam!

Tisztelettel: Janó 18/F


2012. febr. 3. 21:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kicsit hülyén sikerült a kérdést kiírni...
2012. febr. 3. 21:42
 2/11 anonim ***** válasza:
ha elmész a háziorvoshoz,ö elküld pszichiáterhez(ingyenes),ad gógyaszert,éskis lelki terápia,és helyrejösz!ez nem egyedi,gyógyszerrel jól kezelhetö!
2012. febr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichiáter, de ez mániás depressziónak hangzik.
2012. febr. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. köszi jó tipp, bár így is kicsit parázok elmenni, mert kisvárosban élek és ott mindenki mindig tud mindent és főleg nem akarom, hogy a családom megtudja

2.: köszi, nem kizárt, bár olyanokat olvastam, hogy az nem nagyon gyógyítható

2012. febr. 3. 22:28
 5/11 anonim ***** válasza:
A leírtak elég tipikus bipoláris depresszió tünetei, amit gyógyszerrel kell kezelni, pszichiáter írhatja fel. persze hogy erről van-e valóban szó, csak az orvos tudja eldönteni.
2012. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy igaza van a válaszadóknak, pszichiáter-gyógyszer.. esélyes hogy segítene is.

Viszont (nem vagyok pszichológus) szerintem ha felismerted a problémát, valamilyen szinten képes lennél kezelni is. A gyógyszerek tüneteket kezelnek, de nem élhetsz gyógyszereken életed végéig, ha tényleg változtatni akarsz, kis lépésekben, akár több időt rászánva, sikerülni fog!

Ha szeretnél tippeket írj privit!

2012. febr. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bipolárisnak tűnik. Szinte tankönyvbe illő eset. De az utolsó kommenthez kapcsolódva feltenném a kérdést, hogy vajon miért hiszik oly sokan, hogy aki egyszer gyógyszert kezd szedni, az "élete végéig" fogja szedni? Tény, hogy ezek a szerek nem "egy-két hetes" történetek. De miért ez a végletesség? Én mindössze három hónapig szedtem őket, azóta sincs semmi bajom és rendbejöttem. (Nyilván kellett hozzá Tündérhegy és a terapeuták...). Ott egyébként beszélgettem fiatalokkal, hasonló gondokkal mint te, kisvárosból... ugyanez volt a gondjuk. A pletyka.. undorítóak néha az emberek. Őt is "őrült"nek nevezték odahaza, csak mert bent volt egyszer a kórház elmeosztályán depresszióval.

Szerintem TB alapon megoldható a dolog, ha kicsit rugalmas vagy. Tündérhegy Budapesten van, bentlakásos. Hét végén lehet csak hazamenni. Nagyon - nagyon klassz hely, rengeteg fiatallal. És szuper szakemberekkel. Keress rá a neten, hívd fel őket, és szerintem "vonulj be" ha felvesznek. Megéri. Lehet, hogy egy életre helyrehoznak. Nem egy ilyen esetet láttam saját magam, amíg ott voltam.

2012. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket!
2012. febr. 5. 21:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bipoláris vagy. Tessék pszichiáterhez menni!
2012. febr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Gyógyítható egyáltalán?
2012. febr. 8. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!