Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalat valakinek, akinek...

Tapasztalat valakinek, akinek sikerült az indulatait, hisztijét leküzdenie, segítség kellene?

Figyelt kérdés
Indulatos vagyok és könnyen hisztizek sajnos, kiforgatom a másik szavait olykor, mert túlérzékeny vagyok, ezért párom nehezen bírja velem én meg magammal. Van valami tapasztalatok ez ellen?

2012. szept. 30. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a következőt: Amikor úgy érzed, hogy most kitör belőled a "paraszt-intelligencia", akkor előtte veszel egy nagy levegőt, elmosolygod magad, és majd csak utána szólalsz meg. Észre fogod venni, hogy mennyire más szavakkal, más hangnemben, más hangsúllyal fogod megfogalmazni azt, amit először gondolkodás nélkül, csak úgy "odavágtál" volna. Tehát: nagy levegő, mosolygás, és csak utána szólalj meg.

Nálam ez akkor vált be, amikor a főnökömnek akartam ellentmondani, rögtön "harmonikusabb" lett a kapcsolatunk, sőt még esetenként el is ismerte, hogy milyen jó ötleteim vannak. Előtte pedig mindig én voltam az okoskodó, akadékoskodó, vitatkozó alkalmazott, akinek már ez miatt kezdett meginogni a munkahelye. Ezzel a módival minden helyre-rázódott. Próbáld ki!

2012. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ss88 válasza:

Ne hiztizz, nyugodj meg :) legyél megértő, mindenkinek vannak hibái, és ne légy magaddal ilyen szigorú. mondhatnánk hogy legyél pozitív de ez ugye már közhely, mégis ha belegondolsz a közhelyek az élet útmutató kövei, már ha úgy értelmezed a fogalmat mint én..

nem unásig ismételt száraz mondatokról van szó, hanem alapvető igazságokról, amiket mindenki tud, de senki nem vesz komolyan, vagy szimplán nem érti mit jelent

nem az kell hogy mindenkivel jófej legyél még azzal is aki kirabol, az emberek igazságtalanak is tudnak lenni, de mindennek megvan az oka. azért hisztizel valószínüleg mert megbántva érzed magad, úgy érzed valaki nem tisztel, hogy nem figyelnek rád, hogy direkt keresztbe tesznek neked

sajnos ezzel együtt kell élni, az ember önző..

lehet ennek amugy pszichiátriai oka is ha gondolod menj el orvoshoz, aki majd felír neked erre szereket, vagy menj pszichológushoz, ő majd beszélget veled a problémáidról, és pikk pakk kibontod a kusza szálakat.

nagyon sok oka lehet annak hogy fel vagy spanolva lelkileg, és egy kis szikra is ki tud akasztani

2012. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!