Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegségről le lehet...

Kényszerbetegségről le lehet szokni akaraterővel?

Figyelt kérdés

#akaraterő #kéyszerbetegség
2012. okt. 8. 02:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mi ez és milyen mértékü, még az sem biztos hogy le kell róla szoknod. Valamilyen szinten mindegyikünk kényszeres.
2012. okt. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak akaraterővel lehet leszokni róla. De teljesen leszokni súlyos esetben szinte lehetetlen, csak uralni lehet.
2012. okt. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Ha meg tudod állni egyedül, hogy ne engedj a kényszernek, akkor nem is vagy igazán kényszerbeteg. Segítséggel viszont menni fog.
2012. okt. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A kényszerbetegséget sokszor fizikai dolgok is okozzák.
2012. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Fokozatosan kialakult nálam ez a kényszerbetegség, már nagyon rosszul érzem magam ez miatt. Voltam már csomó psichológusnál, de egyik sem segített. Gyógyszert nagyon ritkán veszek be, enyhe nyugtatót, de nem akarok ezen élni.

Minden nap teljesen kimerítem magam ezzel a sok hülyeséggel.

Többször is megnézem h bezártam e az ajtót, lekapcsoltam e a villanyt, pedig biztos vagyok benne h igen, nagyon sokszor kezet mosok, pakolgatok mindent a szobába stb

Két napja egész jól tudom kezelni. Remélem sikerülni fog.

2012. okt. 9. 02:33
 6/7 Székelyfalussy Lászl ***** válasza:

A kényszeresség mögött legtöbbször az van, hogy nagyon korai gyerekkorban - értsd: 3 éves, vagy hamarabb - olyan élmények érték az embert, ami miatt kialakult benne egy nagyfokú bizalmatlanság a világ iránt, egy olyan hitrendser, hogy a világ veszélyes hely, és ezért később, felnőtt korában a józan eszével tudja, hogy ezek hülyeségek, de mégis kényszerítve érzi magát a kényszercselekvésekre, mert ezekkel biztosítja a saját védelmét, azt, hogy rendben menjenek a dolgok.

Általában ha az egyik kényszeres viselkedést elnyomják, kialakul egy másik, amíg a mélylelki hiányt fel nem sikerül tölteni. Ezt viselkedésterápiával, vagy kognitív, beszélgetős terápiával nem, hanem tárgykapcsolati terápiával, vagy hipnoterápiával lehet megtenni.

2012. okt. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt hiszem már tudom mitől alakult ki, nem volt könnyű a gyerekkorom. Megtudnád mondani milyen a tárgykapcsolati terápia?
2012. okt. 11. 00:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!