Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bulímiás vagyok, és súlyos...

Bulímiás vagyok, és súlyos depresszióval kűzdök. Milyen -bentlakásos- intézetet javasolnátok?

Figyelt kérdés
3 hónapja antidepresszánst szedek (sajnos több-kevesebb sikerrel, mert nem mindig tudom magamban tartani), de sajnos napról napra lejjebb kerülök a lejtőn. Az állapotom, közérzetem nem javul. Tudom, nem varázsszer. Nagyon óckodom a gondolattól is,hogy bármilyen intézetbe "befeküdjek", viszont veszélyes vagyok önmagamra, és elkeseredésemben, már erre is rászántam magam. Abban kérem a segítségeteket, melyik intézménybe lenne érdemes ezekkel a problémákkal megpróbálnom bejutni. Előre is köszönöm.

#depresszió #bulímia #intézmény #rehabilitációs intézet
2012. okt. 10. 20:09
 1/3 anonim válasza:
szerintem ha elmész háziorvos, és elmondod neki ugyanezt, ő majd segíteni fog! Ha jársz pszichológushoz akkor pedig majd ő segít. Ilyen dologban szerintem szakembertől kell segítséget kérni! Jobbulást :-)
2012. okt. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szakemberekről annyit, hogy ha felnőtt vagy akkor semmilyen bentlakásosra nem kötelezhet, sőt, még azt sem biztos, hogy felismeri, hogy baj van veled...Nekem nagyon negatív tapasztalataim vannak a pszichiáterekkel. Nem veszik komolyan sajnos az evészavarokat itt Magyarországon eléggé. Illetve de, csak ahhoz minimum 12es BMI kell. Amikor már nem tudsz lábra állni sem. Na akkor már beutalnak, felhizlalnak majd kiengednek, hogy ugyanott folytasd ahol abbahagytad, jobban mondva elölről kezd a koplalást/ falás-hányás-koplalást vagy legyen az akármilyen fajta étkezési zavar. Szóval bentlakásos intézetet csak akkor javasolnék, ha ott lenne olyan pszichológus is aki megfelelően foglalkozna Veled, akkor pár éven belül ki lehetne ebből jönni.
2012. okt. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EllieArroway válasza:

Szia, a SOTE-n van pszichoterápiás osztály, ahol ha nem akarod, nem adnak gyógyszert. Van bejárós és befekvős része is, mondjuk a befekvős hatékonyabb, több foglalkozás van, és kb olyan a hangulat, mint egy szanatóriumban vagy osztálykiránduláson.

Itt van a honlapjuk:

[link]

Rajta van, hogy milyen csoportok vannak, meg még egy csomó infó. Remélem, segít!

2013. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!