Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nárcisztikus és mártír...

A nárcisztikus és mártír személyiségekkel hogy lehet legkönnyebben kijönni? Mi a leg célravezetőbb bánásmód velük szemben?

Figyelt kérdés
Mit tehetek, hogy egy ilyen emberrel szemben végre az én akaratom is érvényesülhessen napokig tartó cirkusz nélkül?
2012. okt. 18. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
A nárcisztikus nem tudja elfogadni, ha nem neki van igaza, a mártír meg szereti, ha gyötrik. Körülmények nélkül erre elég nehéz válaszolni. Írd le min megy a cirkusz és mit reagáltak.
2012. okt. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hú, akkor ez elég komplikált eset!Anyámról van szó, mindkét személyiségzavar illik rá.Egyrészt mártír, megtesz bizonyos dolgokat immel-ámmal, szemrehányásokkal, amit "ésszerűnek lát", meg amire megkérem, másrészt viszont önző és csak az lehet, amit ő akar, ő sosem hibás, a bűnbak én vagyok,a maga módján önző is bizonyos formában, de ha megtesz valamit, szinte tuti, hogy egész életemben hallgathatom, hogy bezzeg erre is csak ő képes...

Iszonyú nehéz eset.Nem vagyok zsarnok, csak szeretném, ha néha vita nélkül az én kívánságom, én akaratom is figyelembe lenne véve, de ez eddig szép szóval, csúnya szóval egyaránt nehezen ment.Lehetne még részletezni, de talán ennyiből is átlátható, mire gondolok...

2012. okt. 18. 17:10
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja igen, tehát az ő szemében én vagyok az élhetelen szerencsétlenség, aki őnélküle "megdöglene".Nos, ha elismerem, hogy igaza van, akkor csak még jobban eluralkodik rajtam, nem?

A mártír szereti, ha gyötrik...Lehet, viszont ennek az ellenkezőjét látom rajta.Szereti hangoztatni, hogy helyettem csinál mindent, de nem szereti, ha bármire is megkérem.Tehát felém úgy jön ez le, hogy én vagyok az ő állandó "gyötrője"amit ő utál...

2012. okt. 18. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Talán ha bólogatnál, de végül azt tennéd, amit te jónak látsz.
2012. okt. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szülő -gyerek kapcsolatnál ez már nehezebb eset. Nálunk is voltak nagyobb incidensek, de minden jobb mióta elköltöztem. Ha tényleg élhetetlen ezt tudom tanácsolni neked is. Ha ennyire nehéz eset, valószínűleg nem fogsz menni azzal semmire, ha megpróbálod vele megbeszélni. Másrészt nem fog rád hallgatni, mert ő az anyád és nem te az övé.


Első

2012. okt. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!