Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? Nagyon beteg...

Ez normális? Nagyon beteg lennék agyilag?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Cukorbeteg vagyok, ezért van vércukorméréshez ujjbegyszúróm. Mostanában nagyon sokat stresszelek, bőgök, idegelem magam magánéleti problémák miatt, és olyankor azzal tudom levezetni a feszültséget, ha az ujjbegyszúróval szúrkálom magam, pl. a karomat vagy a lábamat. Azt hiszem, ez még mindig jobb, mintha pengével vagdosnám magam (azt sose merném), de szerintem nem normális dolog.
2012. okt. 19. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Én élvezem a lecseppenő vért, de amikor nem kell mérni, akkor nem szurkálom magamat. Neked ez nem normális...
2012. okt. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális. Ez ugyanolyan nagy probléma, mintha pengével vagdosnád magad. Inkább próbálj megoldást keresni a problémákra. És különben sem higiénikus, hogy össze-vissza szurkálod magad, utána meg az ujjad hegyét szúrod meg ugyanazzal.
2012. okt. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót pszichológushoz.
2012. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindig szeretem mondani ilyen kérdéseknél, hogy a normális határai elég szélesek. Viszont egy pszichológust tényleg meglátogathatnál, mert sok olyan van, hogy ilyen kisebb "önsértésből" lehet majd később durvább is, mert nem lesz elég ez a mostani, még ha ezt így nem is tudod egyelőre elképzelni.

Vannak egész jó TB támogatott pszichológusok is, úgyhogy csak ajánlani tudom.

2012. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!