Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek okozhat mentális...

Szerintetek okozhat mentális problémát, ha az embernek nincsenek barátai?

Figyelt kérdés
Barátaim nincsenek, igazából talán nem is voltak soha. Párommal távkapcsolatban élek, szóval vele is többnyire az interneten tartom a kapcsolatot (persze azért igyekszünk minél többet találkozni, havonta legalább egyszer). Szóval a kérdésem arra irányulna, hogy ez az állapot okozhat-e a későbbiekben valami mentális problémát? Ha igen, akkor mire kell felkészülnöm?

2012. okt. 20. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

Volt egy időszak, olyan 1-2 év, amikor nekem sem igazán voltak barátaim, csak a kutyám és neten egy-két netes ismerős.

Pocsék állapotban voltam, az ember társas lény, szüksége van kapcsolatokra, hetente-kéthetente legalább egyszer muszáj valakivel elmenni beszélgetni egy pohár tea/bor mellett, vagy beülni a moziba egy filmre.

2012. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem nagyon van szükségem barátra. Napjaimat közösségben töltöm, örülök, hogy megszabadulok a nyüzsgéstől. Nekem jó családom volt, megbeszélhettem velük a problémámat, aztán jött a párom, a gyerekek, és igazából nem hiányzik baráti társaság. De mindig introvertált voltam, nem vagyok képes társaságban ellazulni. Tehát azt hiszem, nem okoz mentális problémát, de valószínű begombolkozó ember vagy, ezért nem keresed a barátságokat. Ha amúgy nem zavar, s jól elvagy magaddal, a könyveiddel, akkor nem betegít meg. De ha hiányérzettel küzdesz, emészted magad - akkor barátot kell keresned. Nem sokat. Egyet-kettőt.Vagy nagyobb társaságot, amiből idővel egy-kettő baráti rangba lép.
2012. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én is azt hiszem,igen, de ha nem is okozza, fokozza az bizti, nagyon hiányzik, hogy nincsenek barátaim, aki van azzal meg ritkán tudok találkozni, szülőkkel meg azért nem lehet úgy beszélgetni, legalábbis én nem tudok, meg nem csak a beszélgetés, hanem hogy együtt csinálni dolgokat
2012. okt. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2.kal egyetértek, hogy vmilyen szinten a család lefoglalhatja az embert, ha van mellette egy közösség is
2012. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Én is gondolkodtam már ezen. Régebben körbe voltam véve barátokkal, mindig volt kivel programot szervezni. Más városba költöztem, ahol mindössze két bátnőm van és velük is csak egy-két hetente egyszer tudok találkozni, de tudom, hogy rájuk legalább számíthatok. Neten még három emberrel tartom a kapcsolatot és többnyire a barátommal is neten, akivel én is távkapcsolatban élek. Nekem ez is kevés társaságból, főleg mikor mennék egy koncertre vagy akárhova szórakozni és nincsen kivel. Néha érzem emiatt szürkének, szerencsétlennek, öregebbnek magam a koromnál és bosszankodok, hogy hová jutottam. Könnyen elhatalmaskodhat rajtad barátok nélkül az elszigeteltség érzése, akár depresszióssá is válhatsz szerintem. A barátok elterelik a depresszív gondolatokat, támogatnak, segítenek talpraállni. Lelki fásultságot is okozhat, kevésbé leszel empatikus egy idő után és ingerültebbé válsz, ha nincsenek. Eltunyulhatsz, közömbössé válhatsz sokminden iránt, belekényelmesedsz a beszűkült világodba és egy idő után már nem is igényled a barátokat talán, sőt antiszociábilissá válsz. Nem nagyon jársz társaságba, így jóval kevesebb élményben van részed. Ahogy idősödsz egyre többet rágod magad ezen, hogy mi mindent hagytál ki az életedből és lesz belőled egy zsémbes vén ember/asszony, aki haragszik az egész világra. Talán, de nem biztos :)
2012. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem sem voltak soha, mégis normális vagyok :). Van egy párom, most fogunk összeköltözni :).

Nem hiszem, hogy mentális problémáim lennének miatta. De a gúnyolódás, az már más tészta.

2012. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ötös vagyok: Arra próbáltál célozni kedves 6-os, hogy én gúnyolodok, vagy mire értetted?

Semmi bántó szándék nem volt bennem, csak leírtam a kérdés kapcsán a véleményemet, hogy talán ilyen hatásai lehetnek.. Nem nézek le senkit sem azért, mert nincsenenek barátai, remélem ez jött le.

2012. okt. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2 éve ,hogy nincsenek barátaim,előtte is csak 2volt.

De velük is ritkán találkoztam,és interneten beszéltünk néha.

Eleinte nem hiányzott ,hogy nincsenek,de aztán egyre rosszabb lett,hogy a páromon kívül nincs más akivel beszélhetnék,akivel megoszthatnám a gondolataimat.

Most ép barátkozom,interneten:)már találkoztunk személyesen is és remélem barátság van alakulóban,és még 2-3 emberkével levelezem is.És most ettől is már jobban érzem magam,hogy valaki kiváncsi rám,és szeretne barátkozni,velem.

2012. okt. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsi, ha így értetted a válaszomat! Én nem olvastam el a többi választ, csak elírtam a saját történetemet. Bocsi, ha félreérthető volt!
2012. okt. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
a gúnyolódást arra értettem, hogy nemcsak hogy nincs barátja valakinek, még ki is fogják, és gúnyolódnak rajta. Na az az igazán rossz.
2012. okt. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!