Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajjaj! Mi lehet ez? Talán...

Ajjaj! Mi lehet ez? Talán epilepszia? Kezdek aggódni.

Figyelt kérdés
egy ideje sikerült észre vennem hogy rágógörcseim vannak . nem akármilyenek . általában 2-4 percig tartanak . de van hogy sokszor ez megismétlődik (10-15-ször egymás után). néha van hogy 40-60 percig is kitart egy ilyen rángógörcs. ilyenkor a testem öszzerándul és görcsösen rángatozom . általában a törzsem . és vele eggyütt a kezem .( de csak akkor ha roham közben megpróbálom megmozdítani) . általában a roham elött kitör belölem egy ilyen elfojtott sikoly szerüség. a rohamok közben gyakran a hátam teljesen megfeszül és szinte szabályos C alakba görbül. a rohamaim közben alig kapok levegöt szinte konkrétan neki állok fulladozni és sokszor már köhögök is a fulladozástól. amikor a roham elmúlik teljesen álmos vagyok néha el is alszom utána vagy van hogy elkezd fájni a fejem és szédülök. egy darabig meg sem tudok mozdulni. a rohamok közben gyakran be is verem a fejem . sokszor nég az arc izmaim ránganak.

2012. okt. 1. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A valós görcsre nem szokott az ember emlékezni!
2012. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az is meglehet , hogy idegileg nem vagy stabil.

De azért keress fel szakembert. Ez nem természetes dolog.

2012. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
az fix hogy idegileg nem vagyok stabil . tudod miért ? megmondom : szorongásos depresszióm, pánikbetegségem és különbözö fóbiáim vannak na és hánytatom magam meg mi egymás ...
2012. okt. 1. 21:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenesetre nem vagy irigylésre méltó állapotban.

Tulajdonképp mit is kérdezel?

2012. okt. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz!
2012. okt. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a kérdés : most mi bajom van ? érdemes ezért aggódnom ?
2012. okt. 2. 06:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi bajod van? - Egy neurológus eldönti.


Van miért aggódnod? - Igen.

2012. okt. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy epilepszia. De ne izgulj, modern korban élünk, számtalan gyógyszer áll rendelkezésre, melyeknél már nem jellemzőek a félelmetes mellékhatások (nem kell mindent elhinni, amit interneten olvasol)!

Menj el egy neurológushoz egy pár vizsgálat után ideális esetben (ha beállítja a gyógyszeredet + megfelel, amit szedsz) kb félévente kell összvissz járnod gyógyszert iratni. Ennyi.

Teljes életet élhetsz + a rohamoktól is megszabadulsz.

2012. okt. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!