Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most én derealizációban...

Most én derealizációban szenvedek?

Figyelt kérdés

Na jó. Az én problémám elég összetett. Ritkán mondjuk évente 3x vagy 4x rámtör pár percre olyan nagyon fura szédülésféleség. Ez akkor van mikor erősen kimerült vagyok. A 3 4 alkalom elég kevés, de gyakran van hogy nem tudok elaludni, és attól félek, hogy ezzel majd életem fontos helyzeteit elcseszem.

A pszichiáteremmel azt állapítottuk meg hogy derealizáció, és dp., és írtam már a gykra is kérdést, (itt is ezt a választ kaptam) de én folyton úgy érzem, hogy az én tüneteim nagyon különböznek másoktól:

Én úgy magyaráznám, hogy hirtelen szinte elalszom, vagyis az agyam egyik része elveszti a eszméletét, de mégsem, hanem olyan "tompán" érzem és látom a világot. A gondolataim is tompák, és az egész olyan mintha fizikai tünet lenne. Egyértelműen más az átlagos "történések valótlanok", "kilátástalanság", "a tárgyak kisebbek, nagyobbak"... bla bla gondolatoktól. EEG negatív lett. És pánikbeteg vagyok, de tudom hogy ez nem a pániktól van. Egy számítógépes játéktól is volt már ilyen érzésem.

Nem tudom elviselni, hogy nem tudom az igazságot, MI EZ?



2012. okt. 21. 18:58
 1/2 anonim válasza:

Fáratdágtól, illetve kimerültségtől valóban jelentkezhetnek deralizációs illetve deperszonalizációs tünetek. A dp/dr-hez 15-20 tünet kapcsolódik, köztük az álomszerűség, valótlanság ézrés, realitás elvesztés, tárgyak kisebbnek-nagyobbnak érzékelése, tompaság érzése stb. Ezek különböző súlyossági fokban illetve időtartamban jelentkehzhetnek. A 3-4 perces érzékcsalódások kimerültség, fáradtság esetén teljesen normálisnak tekinthetőek. Ha az agy már túlpörög és "nem tud pihenni" képes fura dolgokat kreálni. Én azt gondolom nem kell ezt túlpörögni, ne akard betegebnek érezni magadat annál, mint amennyire vagy. Az általad leírt tünetek bőven beleférnek a derealizációba, ami nálad enyhe formában pár percre jelenik meg.

Egyszerüen fogadd el, hogy az agy képes ilyenre, van, létezik ilyen másnál is. Rendesen pihend ki magad, relaxálj, sportolj, próbáld egyensúlyban tartani magadat.

2012. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Értem hogy ez igazából "semmi" vagyis ez nem rendellenes mert kimerültség... De amit akarok tenni a jövőben, abba nem biztos hogy belefér ez a probléma, teljesítenem kell ilyen állapotban is, és nem tudom majd sokszor kialudni magam. De mindenesetre jó hogy ez is dr/dp mer akkor ennél durvább (úgyértem ájulás, hallucináció...) nem lehet.
2012. okt. 22. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!