Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 18 évesen túl öreg vagyok új...

18 évesen túl öreg vagyok új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, de ha azt nézzük, hány évet "éltem", akkor valójában 0. az elmúlt 18 év csak az önpusztításról, fájdalomról, semmittevésről és a környezetem tönkretételéről szólt. kb. másfél éve volt a mélypont, de úgy látszik, akkor voltam a lejtő legalján, mert azóta mintha elindultam volna felfelé. most új életet szeretnék magamnak, tanulni és barátokat szerezni, beilleszkedni a társadalomba és magam mögött hagyni a sötét gondolatokat. hogy a múltam olyan legyen, mintha meg sem történt volna, mintha egy idegené lenne, akinek a hibáiból tanulhatok. csak ahogy elnézem a kortársaimat, mennyi mindent tudnak, hány nyelvvizsgájuk van stb., akkor borzasztóan szégyellem magam, és úgy érzem, örökre lemaradtam hozzájuk képest... mit gondoltok, van esélye egy 18 évesnek újjászületni, bepótolni azokat a dolgokat, amiket eddig kihagyott az életéből (tanulásban és másban is), vagy mindörökre túl késő neki? lehetséges, hogy valaki ilyen fiatalon az egész hátralevő életét tönkretette?
2009. aug. 9. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Újra kezdeni soha nem késő.Ha tanultál a hibáidból,és komolyan megakarsz változni,akkor menni fog.
2009. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz.Új életet bármikor lehet kezdeni,sosem késő.És szerintem nincs olyan,hogy valaki a hátralévő életét is elcseszte.Én arra jöttem rá,hogy az életem CSAKIS úgy alakul,ahogy én akarom,én irányítom.
2009. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát mivel nem írtál semmi konkrétumot, nem tudom, mit ronthattál el, de ember egy sincs tökéletes. Mindannyian csináltunk hülyeségeket a máltba, én is, de nem bánok semmit sem, mert ott, akkor, abban a helyzetben azt láttam helyesnek. De ha ha visszamennénk az időbe, másképp csinálnám, mert már másképpen gondolkozok, "benőtt a fejem lágya", ahogy mondani szokták. Valószínűleg veled is ez van, ha már eljutottál oda, hogy felmérted a helyzeted, és rájöttél, hogy ez így nem jó, akkor jó úton haladsz. Nem kell új életet kezdened, mert a múltad ugyanúgy hozzád tarozik, mint a szemed színe, csak ezentúl másképp csinálsz dolgokat, úgy alakítod az életed, ahogy neked tetszik. Nem számít, ha elhalasztottál olyan dolgokat az életből, mint a tanulás, fiatal vagy még, bőven van időd bepótolni mindent. Én 21éves vagyok, az egyetemen ötvenen felüli évfolyamtársaim vannak, tehát tanulni sohasem késő. Fel a fejjel! :)
2009. aug. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok s az életem csupa újrakezdések sorozat. Nem késő és különben is fiatal vagy.
2009. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem késő, kezdj el tanulni, csinálj nyelvvizsgákat, emelt szintű érettségiket stb aztán meg menj el egyetemre. Ha te ezt akarod... Mert ez se minden, nem attól leszel jobb ember, ha van 3 nyelvvizsgád meg 2 diplomád. Amúgy be lehet pótolni a sok tanulást, de rengeteg időbe és energiába kerül és szerintem semmi értelme. Itt van előtted az Internet, olvasgass téged érdeklő dolgokat rajta, legyél művelt! Azzal többre mész. Ne pocsékolt el az éveidet tanulással
2009. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy jobb ember nem leszek a nyelvvizsgától, de valamiből élni kell. nem élhetek olyan életet, amilyet szeretnék, és nem lehetek igazán jó és mások számára hasznos ember, ha nekem is nélkülöznöm kell. hiába vagyok művelt, mindenütt a papírok számítanak, egyik állásinterjún sem azt fogják kérdezni, milyen érdekes dolgokat olvastam az interneten.
2009. aug. 9. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne így állj hozzá. Higyj Istenbe, bízz magadba és meg tudod csinálni. Előszöris, mi az, amit igazán szeretnél? Mi leszel, ha nagy leszel? Nem biztos, hogy egy nyelvvizsgával meg egy egyetemi diplomával munkát találsz. Ha valami igazán érdekel, valamiben jó vagy, nem esik nehezedre, hogy továbbképezd magad azon a területen, és viheted valamire. Csak akarnod kell és az alkalmak jönni fognak maguktól. Ne arra koncentrálj, amit nem szeretnél, mert akkor azt vonzod magadhoz, arra összpontosíts, amit igazán akarsz.
2009. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerek fiatalokat akik "újrakezdték". Drog, börtön, miegyéb, aztán érettségi, rendes házasság, munkahely, tanulás. Mindezt egy vallási közösségnek köszönhették.

Másik közeli ismerősöm is eszembe jut. Rossz tanuló volt, de átevickélt az érettségin. Csak a táncolás meg a szórakozás, a szép ruhák, ezek érdekelték. Aztán egyszercsak hopp! Megváltozott. Felvették valami főiskolára, de nem érte be azzal, különórákra járt, aztán egyetemre felvételizett sikerrel. Kiváló tanuló lett, és később nagyszerű állást kapott. A lelkivilágáról nem tudok, de anyagilag sokra vitte.

2009. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! 18 évesen még nagyon fiatal vagy, alig éltél, szinte még gyerek vagy... Hát persze, hogy új életet lehet kezdeni, az eddigi életed tini lázadásokról szólt, most nott be a fejed lágya! Hajrá, légy boldog, éld az életet, felejts el minden rosszat!

Velem is sok rossz dolog tortént már, de próbálom elfelejteni, saját világomban élek és ott csak boldogság van :)

2009. aug. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!