Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy bírjam ki?

Hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés
Én nagyon kényes ember vagyok,bár ha kell,azért sok mindent kibírok kivéve4 egy dolgot: a hányingert/hányást. Rettegek a teherbeeséstől ,mert félek a rosszulléttől. És amilyen hipochonder vagyok,rosszul is leszek.De ha van valami betegségem ami együtt jár enyhe émelygéssel,2 nap után már a halálomon vagyok. Félek,hogy nem bírom ki a terhesség ezen részét és esetleg emiatt vetetem el a babát,ha lesz! Sok dolgom ment már rá a hányinger nem kibírására,ezért mondom ezt.
2012. okt. 25. 17:52
 1/10 A kérdező kommentje:
?
2012. okt. 25. 17:58
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
100%
Keress fel egy szakembert,mi nem tudunk segíteni.Előbb saját magadon kell
2012. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

^

/|\

|


Ez egy kérdőjel.

2012. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánat, lemaradtam.
2012. okt. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Ez hülyeség!Az az érzésem,hogy szimplán te bebeszéled magadnak ezt.Nem tudom hány éves vagy,de hidd el,ha eljön az az idő,hogy igazán babára vágysz,nem fog érdekelni,a hányás dolog.Ha nem hagy nyugodni a dolog,akkor keress fel egy szakembert.

Ne kreálj magadnak problémát!35 hetes kismama

2012. okt. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
18:10...emetofóbia...
2012. okt. 25. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hipochonder,csak gyereknek és tininek mindig úgy képzeltem,hogy majd borzasztó hányós leszek ha egyszer terhes leszek,mert gyereknek nagyon hányós voltam,azóta még hallani sem szeretem a szót se,nagy kihívás volt,ha valamelyik gyerkőc kajája vissza köszönt!!

Nővérem a terhességei alatt végig rosszul volt! Ennek ellenére az első terhességemnek annyi jele volt,hogy elmaradt a menses illetve kb a 6. héten nem esett jól a cigaretta (azóta nem is szoktam vissza :-) ). A többi terhességemnél is elkerült minden féle rosszul lét,max egy pici szédelgés volt- de ez az alacsony vérnyomásnak tudható be.


Ezzel azt akarom mondani,hogy nem biztos,hogy Te is olyan hányós-émelygős kismama lennél,ahogy azt gondolod!


Amit javasolni tudok,hogy ha szeretnél saját gyerkőcöt,akkor fordulj szakemberhez!

Remélem hamar túl sikerül Magad tenni a dolgon!! :-)

Minden jót kívánok Neked!!:-)


Üdv: 3 lnys,25hkm

2012. okt. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

hogy tudtam a miértjét így "szerettem" hányni. lehet hogy morbidnak hangzik, de miközben a wc fölött görnyedtem mindig az lebegett a szemem előtt, hogy ez a baba miatt van aki a szívem alatt fejlődik. így azért el lehet viselni.

egyébként meg nem szabályszerű, hogy minden kismama hányós-rosszul levős lesz. például itt van az előttem válaszoló, ő sem volt rosszul.

ha meg babás leszel, erőt fogsz tudni meríteni hozzá.

2012. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
kedves kérdező, a legteljesebb mértékben meg tudlak érteni, én is pont így féltem ettől a dologtól, aztán összejött a babó és annyira nem foglalkoztam azzal, hogy mi lesz, ha rosszul leszek vagy hányok, nem gondoltam rá, egyszerűen örültem, hogy ott van az én picikém :-), amúgy szerencsém is volt, mert ugyan nem került el a hányinger, de hányni nem hánytam egyszer sem, remélem már nem is fogok, most vagyok 10+2 hetes, és vannak praktikák a rosszullétek ellen, pl. gyömbértea, keksz rágcsálása, ha jön az inger stb., én igyekeztem kiművelni magam a témában, itt a neten rengeteg tippet találsz, de ha végképp nem sikerül ezen túltenni magad, akkor tényleg kérj segítséget, mert lehet, hogy pont emiatt a félelem miatt nem jön majd össze a baba, mikor már majd nagyon szeretnéd
2012. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nehéz ügy a tied. De megértelek, mert én is ettől rettegtem többek között. Utálok hányni meg félek is tőle, stb., de ezt neked biztos nem kell magyaráznom. Féltem én is a teherbeeséstől, de ha eldöntöd igazán, hogy babát szeretnél, akkor sajnos minden kellemetlenségével együtt vállalnod kell. A 7-8 hétig olyan boldog voltam, hogy ááá nem lesz itt nekem semmi bajom, és egyik napról a másikra beköszöntött a krach. Minden reggel hányás...még ki sem keltem az ágyból már ahogy ültem volna fel, (kuka odavolt készítve, mert a wcig nem értem volna el) egyből jött a róka. :P Nagyon rossz volt az a pár hónap, nem minden nap hánytam de sokszor igen. Nagyon rossz volt, és gyűlöltem minden reggelt emiatt, de ki lehet bírni. Ha mégegyszer végig kéne csinálni, megtenném zokszó nélkül, mert bár még nem szültem, de annyira jó érzés terhesnek lenni, hogy ez elfeledteti minden negatívumát a dolognak. Ettől meg nem fogsz elvetélni, sokan hánynak és mégis megszülik a babájukat, úgyhogy fel a fejjel!

Terhesnek lenni nagyon jó!

35 hkm

2012. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!