Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral lehet...

Bipoláris zavarral lehet rokkantsági nyugdíjra menni?

Figyelt kérdés
Nem megy semmi, minden munkahelyről kirúgnak. Már arra gondoltam lenyugdíjaztatom magam, csak nem tudom ez mennyire lehetséges. Járok pszichiáterhez, terápiára, és voltam ezzel rehabon is THegyen. Ez elég hozzá? Manapság mennyi esély van erre itthon, és hogy kell elkezdeni intézni?

2012. okt. 26. 11:26
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
teljesen fölöslegesen írkálsz nekem privátot, olvasás nélkül törlöm, és jót röhögök magamban, hogy te meg ezerrel vered a billentyűzetet, a fejed meg vörös és felrobban :D:D:D
2012. okt. 26. 19:15
 12/19 anonim ***** válasza:
Th után változott valami?
2012. okt. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Kriszticske válasza:
100%

Sziasztok!


Tudok a problémáddal azonosulni, mert Nálam ugyanez a helyzet. Általában, ha megpályázok egy állást, legtöbbször be is hívnak és fel is vesznek- csak én hagyom ott, mert úgy érzem, hogy semmire nem vagyok képes:(:( Kb. 20 éves munkaviszonyom van 39 éves vagyok és az állapot kb. 1 éve tart Nálam, szedema gyógyszereket a bipolaritásra, többet is:( Már munkanélküli segélyem sincs régóta, pedig hosszú ideig nagyon szépen kerestem. Van két diplomám is és nyelvet is beszélek. Illetőleg két éve van olyam mániám, hogy külfölre kellene mennem, mert akkor nem lennék nagyon sokszor depi........:(

Van egy bipoláris lány, aki ír egy nagyon jó blogot- Ő már kinn él Angliában- és úgy látom, ott sokkal normálisabban állnak ehhez a témához.

24 órás segítséget kaphatsz, ha éppen túl vagy pörögve vagy éppen depi vagy.

Nagyon rossz és hülye betegség ez az egész, ha túl vagy pörögve a viselkedésed kritkán aluli......... Tudom sajnos.....



Szép estét!


K.

2013. jan. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Orbán Viktor is bipoláris zavarral küzd és milyen "remekül" elkormányozza szegény országunkat. Ergo lehet vele dolgozni. Úgy legalábbis, mint ő!
2013. jan. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
jah aztán elmegy rokkantnyugdíjba idegösszeomlással, és felveszi a fél ország vagyonát nyugdíjként. :D
2013. jan. 14. 22:42
 16/19 Kriszticske válasza:

Szia!


Te hogy vagy mostanság kedves kérdező? Munka?



K.

2013. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
jelenleg értékesítőként nyomulok, ez jó, mert kiélhetem benne ezt a betegséget. Vannak mániás korszakok (szerződéskötés-adrenalin-öröm) és mély pont is. Nagyjából kötetlen munkaidő. Azt hiszem ez így beválik. Egyébként általában nem jelentenek be az ilyen állásoknál. De nagyon nehéz egy ilyen betegséggel dolgozni, ha az ember nincs megfelelő helyen. Én úgy érzem, hogy megtaláltam a pályámat, és talán össze is tudom egyeztetni ezzel az életvitellel. Egyébként ilyen rendes bejárós, előrelépési lehetőség nélküli fix fizetésű, unalmas munkatársakal megáldott munkahelyen nem hiszem hogy túlélném. MIndenképp kell a pörgés. És mivel eddig ilyen helyen voltam, ezért gondoltam arra, hogy lenyugdíjaztatom magam, mert képtelen vagyok így dolgozni. Ez a jutalékos buli kötetlenben azért más. De valahol erre is születni kell, nem megy mindenkinek. MOndjuk engem érdekel mint szakma is, és azt hiszem illik a beállítottságomhoz, tanulok is ilyen értékesítési és tárgyalási technikákat. Imádok szerepelni, kiöltözni, tárgyalni, üzletelni akár még manipulálni is másokat. Remélem sikeres leszek ebben. De persze most ezeket úgy írom, hogy éppen ma kötöttem egy szerződést, és nagyon fel vagyok dobva, épp mániás időszakban vagyok :D, és ilyenkor úgy érzem megváltom a világot, és gazdag leszek. Múlt héten meg teljesen kivoltam, hogy befejezem ezt, nem bírom tovább. Hát ilyenek. Elég ingadozó.
2013. jan. 15. 15:50
 18/19 A kérdező kommentje:

ja és egyébként rohadtul nem bírom ha megmondják mit csináljak, ha uralkodnak rajtam. Nem bírom elviselni a főnököket. Tehát így elég jól bevált, hogy így hogy nincs fix, és kötetlen munkaidő van, nem mernek pattogni. Mondhatni tisztelnek, te vagy az istenkirály, mert te hozod a cégnek a pénzt, ellentétben azzal ha kis szaros adminisztrátor vagy, mert mindenki téged csicskáztat megalázó módon. Én nem válogatnék, ha nem lenne ez a betegség, de egyszerűen kellett változtatnom, és pályát módosítanom, életvitelben megváltoztatni a felfogásomat, mert képtelen voltam együttműködni alkalmazottként. így meg a saját magam ura vagyok, itt állandóan van motiváció, előre lépés, és még tisztelnek is. Bár rohadt nagy para, hogy meg lesz-e az elvárt szerződés szám, de nekem még mindig kevesebb gondot okoz ez, mint állandó felelőséget vállalni a már eddig elvégzett munkámért, és ilyen hülye elvárásoknak megfelelni, mint "éjrél be időben, nem szabad egy percet sem késni" Az valahogy korlátoz, leural, és mindig a múlt határozza meg a jelened, a múlt állandóan visszaköszön, amit nem bírok elviselni. Értékesítőként pedig előremutatás van, ami azt jelenti, hogy a jelened határozza meg a jövőd. vagyis folyamatos motivációval lehet előre lépni. Az számít mit érsz el a jövőben. Nekem ez így működőképes. De ehhez kb. 4 év kellett mire megszültem, hogy én milyen területen tudok működni, miket tudok bevállalni, milyen embertípussal tudok dolgozni stb. Ja és hát nem utolsó sorban, hogy meg is mertem lépni ezt a lépést, az is idő volt.


köszönöm az érdeklődésed. te hogy vagy? tudsz dolgozni?

2013. jan. 15. 15:59
 19/19 Kriszticske válasza:

Halihó,


nem dolgozom egyáltalán, már pár hónapja:( Még van tartalékom, de már nem sokáig:(


Nem szeretnék több olyan munkahelyet, ahol állandóan dirigálnak...........:(


De szedem a lítiumot azzal elvagyok most, nincsenek nagy kilengések..........


Ki szeretnék menni kfre, pl. Angliába, ahol sokkal elfogadottabb ez a betegség és nem néznek hülyének.


Te szeded a lítiumot?


Üdv:


K.

2013. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!