Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarral lehet...

Bipoláris zavarral lehet rokkantsági nyugdíjra menni?

Figyelt kérdés
Nem megy semmi, minden munkahelyről kirúgnak. Már arra gondoltam lenyugdíjaztatom magam, csak nem tudom ez mennyire lehetséges. Járok pszichiáterhez, terápiára, és voltam ezzel rehabon is THegyen. Ez elég hozzá? Manapság mennyi esély van erre itthon, és hogy kell elkezdeni intézni?

2012. okt. 26. 11:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Sajnos el kell, hogy keserítselek. Bár a betegséged igen komoly, ma Magyarrszágon még ezzel se rokkantanak le. Ez egy gyalázatos álláspont, de ilyen lett a helyzet.
2012. okt. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Háziorvostól kell megkérdezni,hogy ezzel a betegséggel van -e esély a leszázalékoltatásra.
2012. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Középsúlyos értelmi sérült fiammal nem régen voltunk az orvos szakértői bizottság előtt. Ennek a menete, hogy kértünk beutalót a háziorvostól, pszichiáter szakvéleményt, és a további összes eddigi leleteit: pedagógia, igazságügyi orvosszakértői stb. Ezekkel a dokumentumokkal felkerestük a helyileg illetékes nyugdíjfolyósító intézetet ahol elindították az egész eljárást. Majd végül az I fokú orvosszakértői bizottság levélben értesített minket, hogy mikor kell a vizsgálatra befáradnunk. Hogy mi lesz a végeredmény? Majd 5 hét múlva megtudjuk...Ha számunkra nem lesz kedvező a határoztat, biz Isten fellebbezni fogok.
2012. okt. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

"akkor még mit kéne kitalálni?"


Mi az, hogy kitalálni? Beteg vagy, vagy szimpla csaló? Tanulj meg írni, az is sokat segíthet az álláskeresésben, ha le tudsz írni egy igekötős igét!

2012. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
pont erről beszélünk, hogy elég komoly betegségről van szó, de valószínűleg te nem tudod mi ez, azért vagy ilyen ítélkező. Ez a baj, hogy egy ilyen betegséggel nagyon nehéz élni, és nem tehet róla az ember hogy az állam nem segíti ezeket a betegeket. Éljenek meg úgy ahogy tudnak. Ha egy beteg ember nem tud dolgozni, de rokkantságira sem mehet, mi marad neki? dögöljön meg? Utálom az ilyen nagyokosokat mint te, akik a helyesírásba tudnak csak belekötni, biztos nagyon unalmas életed lehet ha ezért jössz ide. A szívedről nem is beszélve, hogy nagyon sok empátia szorulhatott beléd, ha csak bántani meg kötekedni tudsz.
2012. okt. 26. 17:22
 6/19 A kérdező kommentje:
Egyébiránt nekem az álláskereséssel semmi problémám. Ha ismernéd egyáltalán ezt a betegséget tudnád hogy a legtöbb hírességnek is volt mániás depója. Ezek az emberek sokkal többre képesek mint az átlag. Éppen ezért én sikeres vagyok a céljaim elérésében, engem MINDEN munkahelyre felvesznek, mert iszonyú jól eladom magam, és nagyon karizmatikus személyiség vagyok, a helyesírásommal pedig semmi probléma nincsen. Ezért jobb ha nem itt okoskodsz, mert fogalmad sincs miről van itt szó. Teljesen másról van szó mint amire te gondolsz.
2012. okt. 26. 17:40
 7/19 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__3..

Benne van a válaszom, hasonló a téma.

2012. okt. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
köszi
2012. okt. 26. 18:54
 9/19 anonim ***** válasza:
12%
Ha kis kulturát is vinnél a válaszaidba, kedves kérdező, nem kéne folyamatosan kimoderálni őket... Persze a privátban írt karcolatod stílusát még nem érted el itt, ez igaz! :)
2012. okt. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
ide jön kötekedni ez a szerencsétlen, PONTOZZÁTOK MÁR LE légyszi, fogalma sincs miről van itt szó.
2012. okt. 26. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!