Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes ezzel pszichológushoz...

Érdemes ezzel pszichológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és beleszerettem az egyetemen az egyik tanáromba, ő 50 éves lesz. Családos ember, komoly egzisztenciával, én pedig vele szemben 0 eséllyel. Egyre többet jár ő a fejemben, ma pl. egész délután bőgtem, mert tudom, hogy 1 hétig nem látom, és rettenetesen rossz érzés. Mellette pedig nagyon kínoz a bűntudat, mert van párom. Szeretem, vele akarom leélni az életem. ha a tanáromnál lenne esélyem, akkor sem csalnám meg vagy hagynám el. De annyira rossz érzés, hogy közben én folyton egy másik emberre gondolok. És nem tudok nem gondolni rá, szinte hiányzik, hogy rá gondoljak :(

Mi ez? Apakomplexus? Érdemes ezzel pszichológushoz menni? Tudna segíteni? Vagy mit csináljak? Nem bírom már sokáig :(


2012. okt. 26. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
tudatosítsd magadban, hogy ez nem szerelem, hanem valami más, ha pedig nem szerelem, akkor milyen esélyről beszélünk? elmehetsz pszichológushoz is, segíthet
2012. okt. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de eztán minden pasinál elmész pszichológushoz, ha beleszeretsz? A szerelem nem betegség. Mondom én.

"A szerelem setét verem.

Beleestem, benne vagyok"

mondja Petőfi.

2012. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a párodat szereted, őt meg alig ismered... akkor ez inkább olyan kis "crush", nem lehet mit tenni, majd elmúlik. Velem is így volt, csak ki kell várni a végét, szär, de ennyi...:|
2012. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Velem most ugyanez van. Én a konzulensembe szerettem bele, én 26 vagyok (nő), ő pedig 40. Családja van, de megcsalta már a feleségét, velem is megakarta, de én hezitáltam, ezért ő dobott.

Rájöttem, hogy beleszerettem, de megvizsgáltam a dolgot és rájöttem, hogy én inkább a lelki kötődést szeretem, ami hozzá fűz, azt a komolyságot szeretem,a mi belőle árad, én nem őt, mint férfit. Szerintem te is inkább a lelki biztonságot látod benne a kora miatt, és hogy komoly ember.

2012. okt. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De félek, hogy ez a dolog teljesen rátelepszik a kapcsolatunkra is. Pl. a kérdés feltevésének délutánján órákig zokogtam miatta, mert hiányzott. Majd találkoztam a párommal, és ő is látta, hogy rossz kedvű vagyok, nagyon aranyos volt, de nem lehetett felvidítani. Van, hogy szex közben is ezt a férfit képzelem oda, és már alig élvezem az együttléteket :( Nagyon rossz a helyzet :( Ti mit tennétek?
2012. okt. 28. 14:23
 6/6 vuvula válasza:
szerintem csak felnézel rá
2013. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!