Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan kommunikálni?

Figyelt kérdés
Írásban egész tűrhetően ki tudom magamat fejezni, de szóban egy kész szerencsétlenség vagyok. Nem tudok elbeszélgetni senkivel sem, nem tudok egy kisebb tömeg előtt se beszélni, a felelés pedig a halálom. Olyan vagyok szóban, mint egy külföldi: nem jutnak eszembe szavak, össze-vissza vannak a nyelvtani szerkezeteim. Ezenkívül ha valakivel megpróbálok dumálni nem jönnek a szavak a számra, semmilyen témával nem tudok előhozakodni, nézek rá, mint borjú az új kapura, aztán valami tök logikátlan dolgot kinyögök és tényleg nem értem, hogy miért teszem. Talán csak azért, mert már annyira zavarba vagyok, hogy már csak mondanom kell valamit. Az rendben van, hogy lámpalázas vagyok, ha elő kell adni valamit és azért beszélek össze minden hülyeséget, de ezt csinálom akkor is, ha csak az anyámmal vagy barátaimmal beszélek. Kezdem néha úgy gondolni, hogy valami nincs rendben az agyamban, valami betegségem van. Vagy ennyire szociopata lennék? Ennyire nem tudok érintkezni az emberekkel?

2012. nov. 2. 18:44
 1/10 A kérdező kommentje:
19/L
2012. nov. 2. 18:45
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Hasonló gondom van..Én mondjuk nem tudom magam olyan jól kifejezni,sokszor nem értik,hogy mit akarok..:(( nem tudom miért.És én sem igazán tudok szóba elegyedni emberekkel..
2012. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én úgy gondolom,hogy ez nem szociopátia, inkább szorongás,rejtett feszültségeid vannak,amivel én egy pszichológushoz fordulnék a helyedben (akár iskolapszichológushoz).
2012. nov. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hasonló gondokkal küzdök én is, írásban jól fogalmazok, ki tudom fejezni magam, de ha meg kell szólalni akár otthon, vagy a munkahelyen, vagy bárhol, akkor sokszor logikátlan, összefüggéstelen amit mondok. Régebben azt hittem, lehet ezen változtatni, ma már inkább azt gondolom talán ez is olyan, mint hogy valaki milyen tulajdonságokkal születik.
2012. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Aha..... Ha lehetek őszinte hozzád, szerintem hibás az, ahogy te gondolkodsz! Ha valami nem tetszik neked, változtathatsz rajta, és ez MINDENRE igaz, ami veled kapcsolatos. Az, hogy neked, önerőből eddig nem ment, az egy másik kérdés. Itt van előtted a megoldás, a lehetőség, itt vannak a szakemberek, akik érted vannak. Élj velük, vagy ne siránkozz a helyzeteden-minden bunkóság nélkül, csak őszintén.
2012. nov. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__3..


Ide is leírom az ottani válaszomat:


'Szüleid véletlenül nem hasonlítanak hozzád ilyen szempontból? Teszem azt, gyermekkorodban keveset beszéltek hozzád, és helyette a kezedbe nyomtak egy rakat mesekönyvet hogy tessék, olvasd... '

2012. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát a szüleim nem ilyenek azért, ők tudnak beszélgetni másokkal, sőt az apám és az egyik testvérem még ebből is él. Csak én vagyok ennyire nyomorult...
2012. nov. 3. 19:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Fontos volt ezt tisztázni, mert ahogy a testi betegségek is öröklődhetnek családon belül, úgy az ilyen dolgok is átadódhatnak...de így már tudjuk, hogy nálad ettől független. Szociopata nem vagy, az teljesen más.

Én azt mondanám, hogy tényleg csak egyszerűen ilyen vagy, főleg ha a közvetlen környezetedhez is így viszonyulsz. Szorongás, feszültségek is közrejátszhatnak persze, de hogy ez nálad mennyire mérvadó, azt nem tudom, erről nem írtál.

Ha csak annyi a szorongás benned, hogy 'na most mit mondjak, mit tegyek, csináljak már valamit', akkor ezt leküzdheted azzal, hogy elfogadod, hogy ilyen vagy, és adsz egy kis lélekjelenlétet a helyzetekbe, hogy ne uralkodjon el rajtad ez a rémület.

2012. nov. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát az már egyszer biztos, hogy nehezem kezelem az emberekkel való kapcsolatot.
2012. nov. 4. 16:19
 10/10 acelsziv ***** válasza:
48%
Mondok én neked valamit: tanuld meg konfrontálni az embereket. Szánj rá napi min 1 órát és menj el sétálni. Válassz forgalmas helyeket. Pályaudvar, sétáló utca stb. Séta közben figyeld meg az embereket. Az arcukat, a mozgásukat mindent. Minden nap csináld ezt. 2-3 hét is kellhet de előbb utóbb változást fogsz tapasztalni az emberekkel kapcsolatban. Ezek után már könnyebben kell hogy menjen a kommunikáció szóban.
2013. jún. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!