Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok gyengébb képességű?

Miért vagyok gyengébb képességű?

Figyelt kérdés

Már kb. 7-8 éve leesett, hogy a többiek sokkal kevesebbet tanultak ugyanazért a jegyért, amiért én nagyon sokat.


Állítólag egy átlag gimis 1-másfél órát tanul, max. 2-t délutánonként, és ennyit is vallanak be (vagy kevesebbet).

Namost, én 4-5 órákat tanultam a 4-es átlagért. Ha már csak 2-3 órákat tanultam, akkor visszaestem 3-3,5-re, és mindenki kérdezte, hogy mi van velem, miért rontok?


Nem magolok, próbálom megérteni az anyagot, leírom a lényeget (kb mindig kijegyzetelem a saját jegyzetemet v a könyvet, ritka ha nem), próbálom a saját szavaimmal visszamondani vagy magamban, vagy felmondom családtagnak. Nem tanulok túl sokat egyhuzamban, ha fáradok, pihenek vagy előveszek egy másik tárgyat.


Most egyetemen kezdek, nem túl nehéz egyetem nem túl nehéz szakján, de itt is tapasztaltam, hogy ha annyit tanulok, mint más, akkor nem megy úgy, mint nekik, ha megy, akkor azt jelenti, hogy min. háromszor annyit tanultam.


Mit tehetnék? Miért van ez így?


2012. nov. 3. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ez mindnekinél változó van akinek nem is kell otthon angyon tanulni csak figyel az orán és megvan a 4-es. Ez ugyanolyan mint ahogy valaki érti a matekot valaki meg nem. Van aki humán beállitottságú van aki reál. Te sem vagy kevesebb emiatt. Ez az 1-1,5 óra szerintem nem raális gimiben, legalábbis az én emlékeim szerintem.
2012. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tanulás folyamata bonyolultabb mint hinnéd. Gimis koromban velem is volt olyan, hogy ha olyan tárgyat tanultam, ami k*rvára nem érdekelt, órákat kínlódtam, míg magamba passzíroztam. A tanulás valójában egy emlékezési folyamat és több összetevőből áll, mennyire eredményes, pl mennyire vagy kipihent, milyen az általános érzelmi állapotod és a lényeg, hogy hogyan állsz a tanulandóhoz. És ami a legfontosabb, hogy kinek mennyi idő szükséges a memorizáláshoz, egyéni sajátosság. Ha neked 3 óra az, ami másnak 1 óra, attól te még nem vagy hülyébb vagy gyengébb képességű. Hidd el, tudom miről beszélek, tanárszakos hallgató vagyok:)
2012. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát, a biológiát szeretem és szerettem, érdekelt is a legtöbb része, mégis sokat sokat tanultam, kijegyzeteltem többször, feladatokat oldottam, így is 4-es voltam. De 4-esek voltak azok is, akik csak figyeltek órán és TZ előtt egy órát foglalkoztak vele.

Faktosok voltunk.

2012. nov. 3. 15:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Faktosként négyesnek lenni valamiből egyáltalán ne olyan rossz! Egyébként hozzáértőként mondom neked, hogy a kijegyzetelgetés csak időpocsékolás. Ha strukturáltan, logikusan tanulsz valamit, semmi szükség rá. Azért gondolom, hogy te is "csak" négyes voltál a faktosok közt, mert azzal nem jutottál előrébb, hogy kijegyzetelted. Biztosra veszem, hogyha nem szöszmötöltél volna jegyzetkészítéssel, ugyanúgy tudtad volna négyesre.
2012. nov. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát, a sima olvasgatással meg főleg semmire nem jutok, azzal a kettest se érem el. :D

Érdekes, a kézzel leírást eddig csak dicsérték.

2012. nov. 3. 15:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Kifejtem: a jegyzetkészítés arra való szakmódszertanilag, hogy a tanuló megtanuljon szisztematizálni egy új ismeretanyagot, magyarul logikusan felépíteni. Ezen belül pedig csoportosítani, különbségeket, azonosságokat felfedezni, általánosítani aztán végül analógiákat találni korábbi ismeretekhez. Eleinte úgy tanítjuk (most tanár szemszögéből mondom ezt), hogy a gyerek készítsen jegyzetet, majd újra rakja össze az anyagot. Így rögzül ugyanis. Na már most ezzel azt tanítjuk, hogyan kell tanulni, tehát a jegyzetkészítés egy mankó, amit később el lehet (sőt el is kell) hagyni, mert pl. az egyetemen, amikor grandiózusabb anyagmennyiséget kell megtanulni, ott már ezt az agyadban kell lejátszani, mert nincs idő azzal szöszmötölni, hogy ténylegesen leírjam. Erre mondom, hogy egy idő után már fejben kell lejátszani ezt a műveletet. Ezt neked is meg kéne tanulnod.
2012. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van, aki gyengébb képességű, van, aki lassabban tanul, mint mások. Igazából mindegy, miért, ez így van és kész. De szorgalommal kompenzálható, ahogy csinálod is, ez jó. Ha nagyon szeretnéd amúgy, biztos fejleszthető a dolog, olvass utána.
2012. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minket anno miért nem tanítottak erre? Most járok egyetemre, immáron ötödik éve és bizony eddig sok tárgy úgy lett meg, hogy:


a.) Tudtam hogy mi várható a vizsgán, vizsgasorok, kérdések formájában, így azt magoltam csak;


b.) Puskáztam


Úgy hogy tényleg tanultam rá, érdekelt és ott voltam minden előadáson és sok minden megmaradt, csak néhány tárgy esetén fordult elő velem. Most is szenvedek egy tárggyal, de ez már annyira cudar, hogy lehet most lesz vége a pályafutásomnak.

2012. nov. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is ilyen "lassú" vagyok néhány tantárgyból.

viszont ami érdekel és nem görcsösen tanulom az megmarad.

bioszt szoktam úgy tanulni hogy kiveszek a könyvtárból orvosi könyveket és míg olvasok egy durva fura betegségről ami érdekes, megjegyzem közben a latin szavakat, mondjuk ha a szemről van szó annak a részeit...

7.es korom óta csinálom. és úgy tanulok hogy 5-ször is elolvasom sokszor egy részt mert annyira érdekes és így megmarad bennem. szóval nem kínlódásnak tűnik az a 2-3 óra.

viszont én a kémiával, biokémiával szenvedek.

az ilyen mólszázalékos sz.rokkal.

sosem voltam nagy ész matekból, ment de nagyon szétszórt vagyok ezért sokszor kimarad valami vagy elszámolom magam

a kémia meg azért agyhalál mert hiába jövök rá az összefüggésekre, félóra múlva minden kiszáll a fejemből és mintha kínai lenne az egész újra és újra...

csak puskázással lettem abból mindig 2-es

2012. nov. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Stressz esetleg? El van fáradva az agyad, mert állandóan töprengsz valami rossz dolgon... :S
2012. nov. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!