Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mért nem tud legtöbb...

Nem tudom mért nem tud legtöbb Autizmussal élő személy szóhoz jutni egy beszélgetésben?

Figyelt kérdés

Nagyon elegem van abból nem tudok szóhoz jutni pl Esküvön a buli alatt a testvéremel meg olykor az anyámmal.


Mig az unokatestvéremel és más embereknél rögtön szóhoz tudok jutni és jól el tudok beszélgetni érdekes dolgokról. Hiába van nálam az enyhe fokú Autizmus egész jól tudok csevegni a testvéremmek közös egyik unokatestvéremmel és annak házas társával. Náluk nincs jelen egyetlen fogyatékosság sem még Autizmus és Asperger-szindróma sem.


Hiába élek Autizmussal mégis úgy érzem nem vagyok értelmi fogyatékos már mint súlyosan és közésúlyos szinten, gyakran érzem úgy enyhe fokban sem vagyok értelmi fogyatos.


Feltűnt a testvéremnél olykor elég furcsán viselkedik pl a közös egyik unokatestvéremmel egyáltalán nem nagyon beszélget, de még a házastársával sem nagyon inkább foghegyről beszélhet.


Testvéremnek van partnere az is inkább nem igazán fejezi ki az érzelmeit, nem nagyon látszik megtalálja a testvéremmel közös érintett unokatestvéremnél a közös nevezőt.


Gyakran a testvérem és az anyám nem hagyja szóhoz jussak aval akikkel éppen beszélgetnek, örülök annak nyaralni az anyámmal és az akkori kamasz testvéremmel csupán 3 évig nyaraltam velük aminél az első 20 éves koromban az utolsó 22 éves koromban volt.


Nem voltam hajlandó magamat égetni a testvéremmel és az anyámmal felnőtt fejjel is velük nyaraljak mikor a legtöbb fiatal baráti köreikkel és partnerükkel nyaralnak együtt.



2012. máj. 27. 19:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az előző válaszolók morálisan nincsenek felkészülve az életre.Szegény csóka összeszedi magát ,beir a forumra,már ez is kész csoda.Utánaolvasott egyáltalán valaki a témának?
2012. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Valamelyest, meg azért jómagam is Asperger gyanús vagyok.


De a feltett kérdés egy olyan komplex problémahalmazt sejtet (nem feltétlen a kérdező részéről csak, hanem összcsaládilag), amire nehéz röviden okosat mondani.

2012. máj. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

1. Válaszolónak üzenem és a 2. vászolónak is üzenem ha egyet ért az 1. válaszolóhoz, menjek el egy Speciális Általtalános iskola Tanévzáró ünnepségére. És mondja el az alsó tagozatos tanulók szüleinek amit nekem irtak ,,kedves jó szándékú" válaszolók."


Megértem ha nagyon haragszanak a 18 év alatti fogyatékkal élő gyermekekre is. Emelt összegű családi pótlékot kapnak és 10 éves korukig GYEST.


Mig a 18 év feletti fogyatékkal élő emberek Rokkantsági járadékot és Fogyatékossági támogatást vagy más fajta támogatást kapnak.


Még valami tilos hátrányosan megkülönböztetni más nemzetiségű és vallású embereket.

2012. máj. 28. 15:50
 4/18 anonim ***** válasza:

" vászolónak is üzenem ha egyet ért az 1. válaszolóhoz"


Amennyiben nem lett volna tiszta, az első válaszolót szerettem volna elküldeni melegebb éghajlatra. Arra céloztam, hogy hiába vannak valakinek érzései, ha ennyire futja belőlük.


Az autisták/ Asperger-szindrómások/ esetleg magukat annak sejtők ma még egy viszonylag ismeretlen csoport, a sajátosságaikat, a speciális igényeiket még kevesen ismerik. De van bennem olyan félelem, hogy a nagyobb ismertségnek lesznek hátulütői, és rengeteg olyan reakció lesz, mint a kedves első válaszolótól. Erre céloztam a "jövő zsidója/homokosa" kitétellel. Más, ezért félelmet keltő, más, ezért könnyű rá mutogatni társadalmi problémákért.


Ezzel együtt én sem tudtam hirtelen mit kezdeni a meglehetősen bonyolult problémahalmazzal, amit ránk zúdítottál. Mert maga a kérdés, az autizmus/Asperger-szindróma egyik meghatározó tünetére kérdez rá. Egy aszpi/auti nehezen látja át a társadalmi érintkezés íratlan szabályait, a mások elvárásait, rosszak a szociális készségei, a beszédkészsége, szokványostól eltérő, de erős érdeklődési területei vannak. Emiatt sokkal nehezebben találja meg a közös hangot másokkal, nehezebben juttatják kifejezésre a vágyaikat, érzéseiket.

2012. máj. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a problémája a kérdezőnek,hogy felfogja azt a lehetelen élethelyzetet amiben élnie kell,és érzelmileg (nem értelmileg) eljutott oda,hogy a szűk családi körén kívül is szeretné megismerni a világot.Állítolag 10ezer emberre esik egy ilyen szindroma.Skizofrénből meg van kismillió.Előző válaszolónak:sztem te is az lehetsz,már bocs.
2012. máj. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
előzőhöz javítás.: nem felfogja ,hanem :felfogta
2012. máj. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
azért érdekes, hogy enyhén autista vagy, és milyen jól kommunikálsz. Én nem tudok így sajnos csak ha nagyon készülök rá. Egyszer hallgattam egy felvételt, amin autisták beszéltek, és ők is sokkal jobban kommunikáltak szóban mint én! Gyerekként is ilyen voltam, nem nagyon beszélgettem senkivel se, de sose diagnosztizáltak semmivel depresszión kivül!
2012. máj. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Keresd meg a sorstársaidat, és máris lesznek barátaid.
2012. máj. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hogy tudjak keresni sorstársat magamnak mikor az Autizmussal élők többsége súlyosan meg középsúlyosan értelmi fogyatékosságal rendelkeznek.


ÚGy érzem csupán az enyhe Autizmus és az ép lélek között helyezkedem el.

2012. máj. 28. 21:11
 10/18 anonim ***** válasza:
Írd be a keresőbe, hogy autizmus fórum, majd nézd meg, amit kidobott. Nem kell a súlyosan autistákat választanod, lehet, hogy az Asperger-szindrómásokkal jobban jársz.
2012. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!