Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegség lehet ez?...

Milyen betegség lehet ez? Vagdosás, anorexia.

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm van hogy egy hétig nem eszik semmit, aztán elkezd zabálni mindent ami az útjába kerül. Vagdossa magát, nem családcentrikus, senkiben sem bízik, és mindenkiben csak a rosszat látja. Ennek a betegségnek elvileg van neve, valaki tudna nekem segíteni hogy mi lehet ez?
2012. nov. 4. 08:35
 1/4 anonim válasza:

Depresszio, valoszinuleg akkor csalodas erhette, melyet egyedul nem tud feldolgozni.


Az anorexia egy uj betegseg, melyet belenk ultetnek a TV-k a modellek, es az ,,okos" emberek. Azt mondjak ez egy statusz szimbolum, hogy menyire vagy szep. Erdekes a mai vilagban az a szep akinek kreol, vagy szep barna borre van mert az egeszseget sugaroz. Az 1600-1700as evekben, a barna bor eltaszitott volt, az uriholgyek pedig pudereztek magukat, hogy minel feherebb boruk legyen.


Az 1hetig semmit nem eszik majd mindent felzabal: Ugyszint csakis szamara lehet karos hatassal, az immunrendszere legyengul, nem kapja meg a szukseges asvanyokat, vitaminokat ami az idegrendszeren is meglatszik majd, es ez is kozre jatszhat abban hogy ingerulekeny, mentalisan labilis.

2012. nov. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha valaki nem eszik az az anorexia. Ha rengeteget eszik és kihányja az a bulimia. Önmaga vagdosását falcolásnak hívják. A hátterében sajnos leggyakrabban gyerekbántalmazás áll. Ennek négy fajtája van. A fizikai bántalmazás, a szexuális bántalmazás, az érzelmi bántalmazás, és az elhanyagolás. Remélem a barátnőd az első kettőt nem élte át, de lehet, hogy szenved a második kettőtől. Az érzelmi bántalmazást úgy lehetne megfogalmazni, hogy "szavakkal verés", tehát a szülők rendszeresen kritizálják, gúnyolják, degradáló jelzőkkel illetik a gyereket, pl. gúnynevekkel, vagy mindig arról beszélnek, hogy ő semmire se jó, vagy éreztetik vele, hogy nem kellett volna megszületnie. Az elhanyagolásnak nagyon sok fajtája van, de ilyen tüneteket leginkább az érzelmi elhanyagolás okoz, mikor a szülő nem törődik a gyerek érzelmi szükségleteivel, nem elégíti ki szeretetigényét. Beszélgess erről a barátnőddel, ha tudsz, és beszéld rá, hogy forduljon szakemberhez (pszichológushoz.)
2012. nov. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Valószínűleg az elhanyagolás, az apja nem él velük, az anyukája pedig egész nap dolgozik. Nem bízik bennem sem már nem is beszél velem, sőt senkivel sem. Én már mindent megpróbáltam nem tudok mit tenni sajnos, mondtam neki hogy menjen el pszichológshoz, ezen vesztünk össze. Azt mondta, ő nem megy, meg hogy mindenki hagyja békén... Persze nem úgy mondtam, hogy "menj pszichológshoz!", hanem finoman mondogattam neki, de hát ez lett belőle.
2012. nov. 4. 09:24
 4/4 anonim válasza:
én szó szerint ugyanilyen voltam pár éve. Hány éves a barátnőd? ha még tini akkor lehet hogy 'kinövi' magától. Vagy csak egy hirtelen 'agyátfordulás' (ahogy a barátaim fogalmaztak) kell hozzá mint ami nálam is volt, pozitív változás az életében. Mindenesetre figyeljetek oda rá, dicsérjétek sokat ez segít még ha nem is mutatja :)
2012. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!