Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki minden nap megiszik 5-6...

Aki minden nap megiszik 5-6 doboz sört, már alkoholista? Esetleg gyógyszert is vesz be hozzá, az már függőnek számit?

Figyelt kérdés

2012. nov. 10. 00:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
igen, sajnos, ezen nincs mit szépíteni
2012. nov. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha mindennap, akkor igen. Akár még akkor is ha csak egyet, viszont nem bírja ki nélküle.

Ez a sör mennyiség önmagában is sok, gyógyszer nélkül is.

2012. nov. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az egyik ismerősöm az.Már kérdeztem tőle miért iszik,és az mondja ez élteti.Hogyan segithetnék neki?Nagyon problémás eset lehet?Elég rossz minden nap igy látni!
2012. nov. 10. 00:26
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is megiszok pár sört naponta munka után.

Van hogy kettőt van hogy hármat.

Kipróbáltam már többször is hogy függő vagyok?

nem ittam egy hétig egy sört sem meg semmit.

Az első 2 nap nem volt egyszerű.

Ha lett volna otthon sör akkor megittam volna még jó hogy direkt nem vettem.

Viszont GYÓGYSZERRE soha nem innék.Az már szerintem DROG.

2012. nov. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak is rajta múlik?Én nem tehetek semmit???
2012. nov. 10. 08:52
 6/16 anonim ***** válasza:

Te sajnos nem tehetsz semmit azon kívül hogy elbeszélgetsz vele.

De az ilyenek nem látják be hogy függők.

Gyógyszert minek szed?(kérdezted már tőle?)

Nem elég a sör?

2012. nov. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Három jel is mutat nála függőségre. A naponta, amással kombnálás és a mennyiség. ( Aki nem függő, az 3-4 sörtől már ugyancsak jól érzi magát. Ha az ismerősödnae ennél több kell és ráadásul naponta , az azt jeleni, hogy a hozzászokása miatt, már csak a nagyobb mennyiségek hatnak rá "eléggé" )

Nagyon sajnálom.

Ha elég jóban vagytok talán lehet kiindulásként valami tesztet kitölteni a neten, ami sok mindenre rákérdez :anyagiak, konfliktusok,érzések, stb.

Az is fontos, hogy a közvetlen környezete: család, barátok se tartsák ezt normálisnak, és támogassák a felismerésben meg a leszokásban is.

Utána názhetsz önsegítő csoportoknak is , a Kékkeresztet tudom ajánlani.

2012. nov. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Sajnos vannak anyagi és szerintem más problémái,de nem beszél róla.Ha találkozunk vissza vesz a sörből,és mondta is,de akkor is van hogy zavartnak látszik,lehet olyankor hat a gyógyszer?
2012. nov. 10. 23:41
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja a gyógyszerről egyszer beszélt,hogy régen ugy ivott,de ezért gondolom,hogy mostanság is.Nem merek rákérdezni igy van-e,mert félek,hogy félre érti amiért kérdőre vonom...
2012. nov. 10. 23:44
 10/16 anonim válasza:
Ez most komoly kérdés?! Természetesen! Ha kevesebbel tenné, akkor is. Csatlakozva az előttem szólókhoz Az alkohol hosszútávon az egyik legkártékonyabb méreg. Szinte minden belső szervet tönkre tesz. Belgyógyászati tapasztalataim is ezt igazolják. Kis mennyiségben, egészséges és egészséges életmódot folytató(!) embereknél használ. Gyógyszerekkel vegyítve komoly szervi problémákat okozhat (máj, vese, agy...). A nevezett személy tehát alkohol és drogfüggő. Szaksegítségre van szüksége. Például itt egy lehetőség: [link]
2012. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!