Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság önzőség?

Az öngyilkosság önzőség?

Figyelt kérdés
Mostanában elég komolyan elgondolkodtam az öngyilkosságon, de túlságosan szeretem a szüleimet, hogy fájdalmat okozzak nekik, mert tudom, hogy majd túlleszek ezen, de ők soha nem tudnának túllenni azon, ha megölném magam, és nem szeretném, hogy ez legyen, de már nem bírom a szenvedést. Szerintetek is önzőség?
2012. nov. 10. 14:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Igen önzőség, na meg a depresszió egyik tünete. Fordulj szakemberhez!
2012. nov. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
Engem is ez tartott vissza, bár tudom hogy úgyis túltennék magukat rajta, hülyeség hogy nem. De azóta már kijöttem belőle. Tényleg fordulj szakemberhez, ha nem segít, még mindig ráérsz megtenni!
2012. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
32%
Valaki elárulná,hogy az öngyilkosságban mi az önzőség?ezt tényleg nem értem
2012. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
85%

Kétségbeesés és kilátástalanság, a hit elvesztése.

Mindig van holnap, ezt értsd meg. Attól mert ma rosszul érzed magad, attól még nem biztos, hogy holnap is ilyen rossz lesz.

Én megpróbáltam megölni magam, örülök, hogy megtaláltak és megmentettek. Azóta van 4 gyerekem és boldog vagyok.

2012. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%
Igen, önzőség. Nagyon jól látod a helyzetet, azért mert te rosszul érzed magad, nem szabad ilyen nagy fájdalmat okozni a környezetednek. És tudom, könnyű ezt mondani, de remény mindig van. Egyetlen egy dolog ami biztos a mai világban, és az a változás. Lehet hogy holnap is rossz lesz, aztán jobb, majd megint rosszabb. Ki tudja? Meg kell próbálni úgy élni az életet, hogy a lehető legtöbb dolog örömet okozzon nekünk. Pozitív oldalról kell megközelíteni a kötelezettségeket is, keresni valamit ami jó nekünk ebben, és csak ezt tartani szem előtt. Sokkal könnyebb, hidd el! Neked kell kimászni ebből, ha egyedül nem megy, akkor segítséggel! Csak fel a fejjel :)
2012. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
52%

Az öngyilkosságban az az önzés, kedves előttem szóló, hogy mások szeretnek és te azért ölöd meg magad, mert neked rossz, ezzel talán neked "jó lesz" (nehogy azt hidd...) de itt hagysz rengeteg embert, akik talán miattad lesznek szintén öngyilkosok, vagy depressziósak.


Kedves Kérdező!

Az öngyilkosság semmire nem megoldás. Tanulj meg a saját lábadon állni és túlélni mindent. Amikor a gyermek járni tanul és tizedszer esik el, ő sem lesz öngyilkos, így nem indokolt, hogy Te az légy. Nem tudom, milyen jellegű problémáid vannak, de azt igen, hogy mindig van más megoldás és ha azt gondolod, minden összeomlott körülötted, ne a káoszban ülj és sírj, hanem állj fel és építs mindent újra. Mindig jobbra fordul minden.

2012. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

12 éves korom óta depressziós vagyok, és vagdosom magam, bár ezek a tünetek elmúltak 2 éve, de most megint előjöttek. Felírtak hangulatjavítót, és jártam pszichológushoz, de nem nagyon segített.

Nem nagyon értem, miért omlik össze az életem, mikor már azt hinném, hogy nincs már mit elvesztenem, másnap megtudok valamit, és egyre depressziósabb leszek. Már 2 napja nem ettem és egész éjjel nem aludtam, nem bírok mit kezdeni magammal.

2012. nov. 10. 14:49
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem önzőség, hanem hülyeség.
2012. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
24%

önzőség és gyávaság!

Fordulj orvoshoz! Tarts ki!

2012. nov. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
83%
Aha..szóval ezért önzőség,de...ha valakit például gyerek kora óta piszkálnak minden egyes nap+megverik,stb. és például már 20 éves és már annyira reménytelen az élete és olyan lelki fájdalmai vannak,amik már elviselhetetlenek(+állandó rettegés a következő napoktól),hogy már egy kész roncs és az idő haladtával egyre jobban elveszti az esélyt,hogy normális életet éljen az egyre rosszabbodó lelki állapota miatt,akkor miért ne lehetne öngyilkos?ez jobb lenne ilyen súlyos esetben amit írtam és egyáltalán nem önzösség,mert minek éljen,ha már fél minden egyes embertől vagy a lelkiállapota úgy tönkre ment,ahogy csak lehet..ha mások szempontjából(családja,barátai)nézzük a dolgot,akkor ez egy szomorú eset,de nem önzösség tőlük,hogy mindenképp maguk mellett akarják tartani?igen..nagyon szeretik és reménykednek,de tényleg jó azt látni nekik,ahogy például a fiúk már szószerint teljesen kikészült,tiszta roncs és látszik rajta hogy egyszerűen menthetetlen,jó állandóan hallgatni,hogyan verték meg,piszkálták stb.?Ez is önzösség...tudom ez morbidra sikeredet,de azért ne csak a szülők szempontját kell nézni,hanem azt az embert is aki öngyilkos akar lenni és a helyzet súlyosságát is.Például,ha valakit általánosba végig csúfóltak az ne legyen öngyilkos,mert például gimibe lehet,hogy jó lesz a társaság,de akit óvodától kezdve mondjuk a munkahelyéig piszkáltak,,bántodtak és annyira fél mindentől,teljesen tönkre ment lelkileg,akkor annak csak kész szenvedés az élete,akkor meg miért ne.Mielőtt félreértés lenne,ne legyél öngyilkos kérdező,mert gondolom te nem tartozol a nagyon súlyos esetek közé.Előre kijelentem,hogy nem vagyok hajlamos öngyilkosságra sem csak az emberek lelkiállapotát elemeztem
2012. nov. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!