Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséggel kapcsolatos...

Pánikbetegséggel kapcsolatos kérdés? Kicsit hosszúra sikeredett.

Figyelt kérdés
Elég régóta pánikbeteg vagyok és mindenféle kezelés nélkül próbáltam meggyógyítani magam. Nem sikerült, a tünetek súlyosbodtak és már az életminőségemen ront ez a betegség, ezért egy hónapja egy ingyenes segítséget vettem igénybe, ahol többféle beteget gyógyítanak, ott pszichológushoz fordultam. Egy képmutogatós teszt kitöltése után antidepresszánst és hangulatjavítót kaptam (citapram, xanax retard 0,5). Gyerekkorom óta képtelen vagyok bevenni gyógyszereket, pláne olyanokat, amik függőséget okoznak, nehéz róluk leszokni és rengeteg mellékhatásuk van. Egyszerűen nem akarom ezeket bevenni és kész, akkor sem, ha emiatt önsorsrontónak neveznek. Ma lett volna találkozóm az orvossal, hogy milyen hatása van a gyógyszereknek, de felhívtam a helyet és elmondtam, hogy nem vettem be őket, ezért le szeretném mondani az időpontot. Először egy számomra ismeretlen nő vette fel a telefont és elcsigázottan közölte velem, hogy nem véletlenül kaptam a gyógyszert ,ha nem fogadom el a segítséget, akkor nem is tudom, mi van. Utána a pszichológusom vette kézbe a telefont és ugyanezt mondta, nyájasabb hangon. "Ez egy segítség volt, magán múlik,hogy igénybe veszi-e". Ez csak szerintem bunkóság? Így aztán a büdös életbe nem fogok tudni gyógyszereket szedni, ha lelkiismeret furdalást akar kelteni bennem. Két oka volt, hogy nem vettem be őket: Rettegek tőlük és autót vezettem majdnem mindennap, azt pedig e gyóyszerek mellett nem lehet. Erre azt válaszolta a nő,hogy ha már foglalkoznak velem, akkor együtt kéne működnőm. Most úgy érzem, hogy soha nem fogok oda visszamenni. A kérdésem: Ki lehet gyógyulni gyógyszer nélkül a pánikbetegségből?
2012. nov. 12. 11:57
 1/5 SzilKa ***** válasza:

Én hasonlóképpen álltam hozzá, két hét gyógyszeres, bezombult állapot után egyszerűen nem voltam hajlandó több gyógyszert bevenni, egyrészt szörnyű érzés volt, féltem, hogy alámegyek egy busznak, amennyire szét voltam csúszva... Ráadásul ugyanúgy tartok a gyógyszerfüggőségtől (példának ott a barátném, aki nem bír leszokni a xanaxról már évek óta, kórházba kéne feküdnie hozzá hetekre.

Nagyon hosszú (5-6 év) folyamat volt, mire elértem azt, hogy évi maximum 1-2 rosszullétem van, de fejben eldöntöttem, hogy sikerülnie kell gyógyszerek nélkül is. Szerintem sikerült...

De az is tény, hogy nekem nem volt egetverően súlyos a pánikbetegségem.

Szerintem próbálj olyan orvost keresni, aki megérti, hogy idegenkedsz a gyógyszerektől és inkább csoportterápia párti például. A legcélravezetőbb az, ha már az első konzultáción elmondod, hogy nem akarsz gyógyszert szedni.

2012. nov. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy elolvastad és válaszoltál! Örülök,hogy nem vagyok egyedül ezzel a gyógyszerellenességgel. Én is úgy gondolom,hogy egy csoportterápia volna a legjobb, de mindenhol azt kapom, hogy olyan nincs, csak alkoholistáknak és drogfüggőknek.
2012. nov. 12. 12:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy ne lenne? Már mindenre van csoportterápia! Múltkor önsegítő csoportterápiát láttam szorongóknak.

De pszichológus is nagyon jó segítség pánikbetegségre, és ő tuti nem fog gyógyszert felírni.

2012. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utánanézek a terápiának, köszönöm!

A gyógyszert amúgy pszichológus találta ki és ő mondta az orvosnak, akinek joga van felírni.

2012. nov. 12. 14:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem mondod?:-o Nem semmi szakember.. Azt hittem a pszichológusok eleve gyógyszerellenesek. Nekem durva szorongásaim voltak és sosem javasolta, hogy keressek fel pszichiátert, írassak magamnak. Megoldottam magam a gyógyszerkérdést, ő meg terápiáztatott tovább.
2012. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!