Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy nem tudom...

Az normális, hogy nem tudom megkülönböztetni az álmot és a valóságot hangulatában? Lehet ennek az oka egy fel nem dolgozott lelki trauma?

Figyelt kérdés
Komoly lelki trauma ért még 3 hete, és azóta fejfájástól kezdve, hasmenésen át a pánikrohamig minden lezajlott bennem. Ráadásul meglehetősen szorongó, elzárkózó típus vagyok, ez nehezítette a helyzetem. Mindenesetre azóta javult a helyzet, ezek a tünetek megszűnőben vannak. De mégiscsak valami nagyon zavar. Az álmot nem tudom megkülönböztetni a valóságtól hangulatában. Minden olyan komor, sötét...Visszatért a kiskoromban tapasztalt félelem a sötétségtől is. És az a baj, hogy hiába próbálok visszatérni a régi pozitív szemléletemre, ez a borongós hangulat, már ahogy felkelek megpecsételi a napom milyenségét. 18F

2012. nov. 15. 07:59
 1/5 A kérdező kommentje:
És az normális, hogy teljesen érzéketlenné váltam, még sírni se tudok?
2012. nov. 15. 08:06
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez komoly dolog " Az álmot nem tudom megkülönböztetni a valóságtó" muszáj lenne egy pszichológust keresned
2012. nov. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a valóság álomszerűnek tűnik néha, az derealizáció, a pánikbetegség egyik tünete lehet.A borongós hangulat viszont lehet a depresszió tünete is.A lelki tarumáknak lehetnek ilyen következményei.El fog múlni, de talán gyorsabban helyrejönnél, ha orvoshoz fordulnál.
2012. nov. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló van...Bár nekem trauma már vagy 1 éve volt és semmi nem javult,csak romlott..Szóval lehet jobb ha még időben dokihoz mész,ne akarj úgy járni mint én...22L
2012. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet poszttraumás tünetegyüttes része a derealizáció. Elvégre még csak három hete történt a trauma.
2012. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!