Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem az idegösszeomlás...

Azt hiszem az idegösszeomlás szélén állok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok. Eddig Pesten laktam, de 6. osztályban elment a legjobb barátnőm és kész rémálom volt a 7., mert mindenki utált (ez első osztálytól kezdve így volt, csak akkor még a barátnőm mellettem állt)és bántottak nem csak lelkileg (volt, hogy többször ellöktek, rugdostak). Eközben több tanár volt, akiktől rettegtem, volt aki megalázott, pedig úgy gondolom, hogy semmit nem tettem ennek érdekében. Egész 7.-ben minden nap sírógörccsel indultam iskolába (gyomorfekély lett a vége), amíg anyukám azt mondta, hogy már nem engedi, hogy bemenjek-hozzátenném, hogy a szüleim csak akkor nem engednek iskolába, ha nagyon beteg vagyok. Először pszichológushoz jártam (nem tudott segíteni),aztán pszichiáterhez aki azt mondta, hogy várjam meg az iskola végét és jövőre másik iskolába járjak. Ez sikerült is. Most Békéscsabára járok iskolába (édesapám 3 éve itt dolgozik) Nagyon mély sebeket hagyott bennem az előző iskola. Úgy érzem, hogy semmi nem változott. A szerepek ugyanazok, csak a szereplők és a helyszín. Ebben az iskolában se szeretnek és ugyanúgy bánnak velem, mint az előző iskolámban. Van pár tanár, akitől már félek, pedig csak 2 és fél hónapja járok ide. Persze ehhez az egészhez az is hozzátartozik, hogy édesanyám és a nővérem Pesten van és csak hétvégén találkozunk. Nagyon hiányoznak ők is és Pest is. persze arról szó sem lehet, hogy visszamenjek az előző iskolámba, de úgy érzem, hogy nem volt jó választás ez az iskola. Reggel amikor felkelek arra gondolok, hogy történjen valami, hogy ne kelljen bemennem (a történethez hozzá tartozik, hogy én szeretek iskolába járni, tanulni). A suliban mindig elszakad a cérna és kiborulok, a vérnyomásom az egekben van és nem tudok koncentrálni a tanulásra. Rettegek az osztályfőnökömtől is.

Szóval rátérnék a lényegre:


Ti mit tennétek a helyemben? Szeretnék iskolát váltani. Valami olyan iskolába járni, ahol normális gyerekek vannak és nem túl nagy az elvárás, de törődnek a gyerekek lelki világával.Tudtok ilyen iskolát Pesten?


Nem tudom, hogy mennyire érzitek át a helyzet súlyosságát.

Már megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata.


Egy 14 éves lány


2012. nov. 15. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért van külön a család és miért vagy apukádnál?
2012. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ne forduljon meg ilyen a fejedben!!

Próbáld meg kibírni ezt az évet, gondolj arra, hogy mingyárt vége! És utána mehetsz gimibe.

2012. nov. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha ebben az iskolában ugyanaz a gondod, mint az előzőben volt, akkor eléggé esélyes, hogy te csinálsz valamit rosszul. Próbálj beszélgetni valamelyik szimpatikusabbnak tűnő osztálytársaddal, és próbáld meg kideríteni az ellenszenv okát. Harmincakárhány ember nem utál valakit egyöntetűen, legfeljebb a birkaösztön az iskolában a hangadókat követik. Mindenesetre amíg te nem próbálsz megváltozni, a körülményeid sem fognak. A világ körülötted tükör, azt vonzod kívülről, ami benned van.
2012. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

A család azért van külön, mert édesapám 3 éve itt kapott munkát. a nővérem Pesten gimis édesanyám Pesten tanár. amikor a nővérem befejezi a gimit, akkor költöztünk volna Békéscsabára, csak nem láttam értelmét Pesten iskolába járni aztán megint váltani, ezért jöttem egyből Békéscsabára.

2012. nov. 15. 18:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád, nővéred és a stabilitás hiánya az ami ennek a bizonytlaanságnak a kiváltója. Anyukád tanár biztos vagyok benne hogy ezt átlátja.

Családok nem szoktak 3 évre szétmenni - ha minden rendben van - inkább nem vállalnak el más városban munkát. Nincs ott még más a háttérben anyud és apud között amit miattad nem mondanak ki, de amit te igazából már rég sejtesz?

Ha van ilyen ezt kellene kibeszélned anyudal apudal, mig nincs biztos válasz természetes hogy bizonytalankodsz és minden érzékenyebben érint, föképp ebben a korban.

2012. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző!

Te próbálj megváltozni. Keress magadnak barátnőt, és beszélj az osztályfőnököddel, vagy valamelyik másik tanárral, és kérj egy kis tanácsot, segítséget. ne gyűlölködve, meg rettegve lépjél be az iskolába.

2012. nov. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 RhisiartK ***** válasza:
Ahogy az előző válaszokban is volt, meg kell próbálni változni. Persze jó lenne tudni miért félsz pár tanártól, miért bánhatnak így veled? Sajnos nem ismerlek, és ezért nem tudok sok mindent mondani. Beszélj a barátnőddel, akivel már nem egy iskolába jártok és kérdezd őt, hogy nem tudja-e miért bántak úgy veled? Talán mond valamit, amin lehet változtatni. Ha új iskola érdekel Pesten, akkor pedig én a Patronát ajánlom. Ott talán még kicsit komolyabban veszik a nevelő szerepet. Pár lányt ismertem onnan és elég jó helynek tűnt elmesélés alapján.
2012. nov. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sìrd ki magad!!!!!!!! tényleg ez a legkobb megoldás!!!! egyszer amikor hétvégén találkozol növéreddel vagy anyuddal,fletételezem nekik elmered mondani őszintén a dolgaidat,halgasd meg az ő történetüket,biztos régen nekik is voltak (bár ennyire talán nem durva)ilyesmi gondjaik.

Gondolkozz el azon,hogy a mostani osztálytársaid miért nem beszélnek veled? Alapból zárközottab vagy? vagy odaszokál menni hozzájuk,kérdezni valamit?Vagy nemlehet hogy ök szoktak néha töled kérdezni dolgokat,csak te nem mersz/akarsz válaszolni?lehet hogy soha nem mész bele abba a játékokba( felelszvagymersz...stb)amiket ők játszani szoktak? Vagy lehet hogy idegesiti őket a sírásod?Vagy az zavrja őket,hogy a tanárok őket csestik le azért mert te minden szünetben egyedül vagy..?

Azért gondolom legalább egy valaki biztos van akivel szoktál beszélgetni,nem? Bezélges el vele,hogy miért nem akarnak veled barátkozni! De ne feled!!! Ahoz hogy joba legyél neked is változnod kell!!Sokkal nyitottabnak kell lenned velük szemben!Vagy el kell visselned hogy sértegessenek(mellesleg lehet hogy amit tesértésnek veszel,nem konkrét az,mert a mi osztályunkban is van egy csaj aki a" nagymenő" mindenki "jobavan"vele,és folyton beszologat mindenkinek!!De mindenért!!Elég idegesitő,de mindenki csak nevet a hülye beszolásain,mert ugy vagyunk vele hogy ezt az utolsó másfél évet még kibirjuk,utána meg ugyse fogjuk vele a kapcsolatot tartani)

Sok sikert!!:))Kitartást!! Ha van kedved irj üzit!! szivesen lelkizek:D ;))

2012. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!