Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felesegem depresszios a...

Felesegem depresszios a munkahelye miatt. Hogyan segithetnek neki?

Figyelt kérdés

47 eves. 3 evig volt itthon munkanelkulin. A ceg, ahol konyvelokent dolgozott, tonkre ment. Itthon konyvelgetett, haziasszony volt. Eleinte elvezte. De idokozben osszes sporolt penzunk elfogyott es nem tudtunk egy fizetesbol + munkanelkuli segelybol megelni. 9 honapja van munkahelye. Egy noi munkasszallo/ kollegiumban takarit. Teljesen elhagyta magat. Korabban fiatalos volt, festette magat, frizurat csinaltatott, erdeklodo volt, Vidam. Utolso idoben semmi nem erdekli. Elhagyta magat. Farmerben jar, nem erdekli a fodrasz, divat. Panaszkodik, mennyire utal bemenni. Utalja a buta kolleganoket. Mp3 lejatszot hallgat, hogy verseket tanuljon. Azt mondja, Erzi, hogy agyilag megy lefele. Butul a kornyezet miatt. Gyakran sir csak ugy semmiert. Bamul maga ele es szomoruan mondja, ezert tanultam, hogy sz@rt pucoljak? Segiteni akarok neki, mellette allok, probalok beszelgetni, elvinni erre-arra, de lassan semmi nem erdekli. Sajnos itt nagyon mas munkahely nincs. A penzre meg szukseg van. A fizikai munka tenyleg ilyen fasultta tesz vagy mas baj van?

b


2012. nov. 16. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
el kell járnotok művelődni, biztos a ti lakóhelyeteken is van, hogy azért ne érezze magát kirekesztve ebből a rétegből, és értesd meg vele, hogy ez csak ideiglenes munka, és nem ez lesz élete végéig! Vagy járjatok el együtt könyvtárba, meg ilyesmi, menjetek el programokra, az fontos
2012. nov. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagy kezdjetek el félrerakosgatni, elvégezhet valami tanfolyamot, aminek van is jobban kereslete.. de közben gondolom folyamatosan nézitek az állásajánlatokat a saját területén, ugye?
2012. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ne haragudj, de nem hiszem el, hogy azért semmi más lehetőség ne lenne. Gondold csak el, hogy Ő mint könyvelő, hogy érzi most magát, hogy most úgy ahogy mondja " ezert tanultam, hogy sz@rt pucoljak?". Ő azok közé tartozik akik nehezen tudják feldolgozni ezt és azon kivül mitől menjen boldogan munkába, van talán valami szépség a munkájában? Minél hamarabb keress neki más munkát, mert most csak lelkileg sérült, de a lelki hozza magával a testit. Nem kell feltétlen fizikai munkát végezz azért, hogy ilyen állapotba kerülj, csak egyszerüen olyant amit nem szeretsz csinálni és úgy érzed, hogy csak szellemileg visszafejlődsz. Nekem is volt olyan munkahelyem ahova hányingerrel mentem de a legelső alkalommal ott is hagytam. Aki nem volt olyan helyzetben az egyszerüen nem tudja elképzelni. Csak úgy tudsz neki segitenni, ha kerestek minél hamarabb neki valami más munkahelyet.
2012. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" A fizikai munka tenyleg ilyen fasultta tesz vagy mas baj van? "


Más baj van. A magyar népesség 70 %-a fizikai dolgozó. És közülük szignifikánsan kevesebb a depressziós. Beszéld rá a nejedet, menjen el a háziorvosához, aki indok esetén beutalja pszichiátriai rendelésre. Az nem lehet indok egy ilyen súlyos betegség kialakulásához, hogy "sz@rt pucoljak"

Én azt mondom: igen, ha azt kell.

2012. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!