Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet? Hogy lehetne...

Mi baja lehet? Hogy lehetne rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 19/f.


Nagyon érzékeny, viszont nagy teste van... olyan, mint egy nagyra nőtt óvodás.


Borderline-személyiségzavarra gyanakodott mindenki, akivel beszéltem róla. Kb. 3-4 emberrel dumáltunk többször is, mindenki ezt mondta, de hát ki tudja.


Képtelen egyedül felszállni egy villamosra, mindig kell mellé valaki, akitől megerősítést kap az érzékeny kis lelke.


Nemrég új osztályba került, új osztálytársak, stb... minden, ami ezzel jár, gondolom ismeritek a témát. Lényeg a lényeg: talált egy új "barátot". Egy gyúrós, kondizós kisfiút, akivel közösen eljárnak. Vele történt meg legelsőre, hogy puszival/öleléssel köszön el egy vele azonos nemű embertársától. Ez annyira érzékenyen érintette, hogy csinált egy fórumos felhasználót és arról egy homokos gyerekként írogat mindenkinek.


Igazság szerint több accountja van, mindegyik egy traumához köthető, pl. ideges némettanárja, agresszív történelemtanár, manipulatív, hisztis színész magyartanár, stb. mindegyik egy személyiség nála.


Ha vége az évnek, és "elválnak útjaik" a 2 jóbarátnak, mintha semmi sem történt volna, mindent elfeledve keres magának új társakat.


Furcsa... iszonyat intenzív érzései vannak, de mint egy gyermek: hol boldog, hol szomorú, tökmindegy, mi történt pár héttel ezelőtt, ha most jó dolog "veszi körül", akkor ahhoz mérten a lelke is boldog lesz.


Mi baja? Hogy változtathatna magán? Most azt hiszi, homokosként kell élnie és 3 kutyája van már az 1 helyett... magányos lélek, hogy segíthetnék rajta? Engem értene csak meg.



2012. nov. 18. 00:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Te sehogyan, hacsak nem vagy orvos. Én több ilyen helyzetet vállaltam, (igaz, azok párkapcsolatok voltak), mert abban hittem, hogy a szeretetem átsegíti minden nehézségen, és ha törődöm vele, akkor derűsebben fogja látni a világot, stb.


Nem így van. Ezek genetikai, agyi szinten dőlnek el. Célszerűbb volna a srácnak elmennie egy szakemberhez.

Magadra pedig vigyázz: könnyen rámehet a te lelki egészséged is, ha túl közel kerültök, és tapasztalod, hogy a segítőkészséged, önzetlen odaadásod nem visz előre.

25 f

2012. nov. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!