Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szeressem magam?

Hogy szeressem magam?

Figyelt kérdés

Mindehol azt hallom,hogy: "ha te nem szereted magad,hogy várod el,hogy szeressnek?" Bla-bla-bla.

Amire kiváncsi vagyok: mégis hogy szeressem magam? Csókolgassam a tükörképemet,vagy mondogassam magamnak,hogy szeretem magam,szeretem magam?


2012. nov. 19. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
:DD ez most mi?
2012. nov. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Olvasd el újra,hátha felfogod. :D
2012. nov. 19. 16:03
 3/13 anonim ***** válasza:

Így szeresd önmagad:

http://www.youtube.com/watch?v=1yLM-latW8I&list=PL7EC734CC4B..


Innen tanuld meg a módszert:


http://www.youtube.com/watch?v=cAhNSHNyGd4&list=PL7EC734CC4B..


Itt pedig még sok hasznos videót találsz:

http://www.youtube.com/playlist?list=PL7EC734CC4B276E4F



Mindegyikhez van magyar felirat, csak be kell kapcsolni.

Jó munkát :-)

2012. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

csak tippelek mit jelent ez :D


szerintem valami olyan, hogy ha te magad is azt gondolod, hogy nem vagy kiváló, akkor nem lesz meg az a lendületed, amivel másokat magaddal ránthatsz. nem lesz meg a bátorságod kezdeményezni egy semleges helyzetben.


szóval szerintem ez valami magabiztosságot jelent. bizalmat magadban, hogy minden rendben veled.

2012. nov. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

az első vagyok. értettem a kérdést, azt nem értem, ezt a kijelentést, hogy nem értheti valaki.

az, hogy szeresd magad, azt jelenti, hogy legyél magaddal harmóniában, legyél kiegyensúlyozott, legyenek elveid, elvárásaid magaddal szemben így másokkal szemben is lehetnek majd.. legyél tisztában a önképeddel, érezd magad jól egyedül is, ne csak mással. ha belenézel a tükörbe akkor fogadd el ami ott van, mert vannak dolgok amiken nyilván változtatnánk de van, ami ott van és kész, nem lehet.

szóval a lényeg, hogy jó barátságban legyél önmagaddal, és akkor nem fogsz irigykedni, vagy szomorú lenni, dühös stb. mindenféle rossz érzés elkerül, mert ott vagy saját magadnak, mint egy támasz.

sokan nem szeretik magukat és másban keresik a megnyugvást, aztán ha azzal a másik féllel történik valami (szakítanak, meghal, összevesznek, elköltözik..) akkor ott marad az egyén összetörten és nem tudja merre tovább, mert nem ismeri önmagát, nem tudja mi a jó.

én pl. írok, és ebben teljesen kiteljesedtem. az a pár óra mikor csak magammal vagyok teljesen visszahoz az életbe (:

2012. nov. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szóval hazudjam azt magamnak,hogy értékes vagyok?!
2012. nov. 26. 15:58
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ne hazudd. a te életed is egy egyedi valami. abból a szemszögből, ahonnan te látod a dolgokat még senki nem látta. ismerd meg, fogadd el a te perspektívádat, a te helyzetedet. fedezd fel ebből mit lehet kezdeni. az is lehet, hogy nem sokat, az is lehet, hogy többet. de még a kevés is lehet érdekes, szórakoztató. szóval csak akkor csesződik el a kedved és tűnik értéktelennek az aki vagy, ha más életéhez méred magad. de ennek semmi értelme. szóval tapogasd ki, hogy ki vagy, fejleszd ezt a dolgot és élvezd.
2012. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
és mi az első 2 lépés?
2014. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Whatsername válasza:
100%

1. Ezt én is szoktam mondani. Szerintem egyfajta poén... Ugye az értelmes ember nem vár olyat mástól, amit ő sem tud. Tehát, ha nem szereted magadat mástól se várd.

2. Egyéniség vagy. Becsülnöd kell magadat és a munkáidat, érdemeidet. Ha valami nem tetszik magadon/magadban változtass rajta a jó irányba. De tényleg szükségünk van rá, hogy szeressük magunkat, mert ha minden talaj csúszik egyedül maradsz és ha nem szereted magad, akkor az egyetlent akire mindig számíthatsz is eltaszítod magadtól.

2015. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mi van akkor,ha nem vagyok szerethető?
2015. máj. 27. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!