Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Mi van velem?

Mit tegyek? Mi van velem?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve lehet ez, hogy 'rohamaim' vannak. Általában valamilyen stresszhelyzet hatására alakul ki, de akármilyen stresszhelyzet lehet..Kevésbé vagyok nyitott mint ezelőtt, teljesen a másik irányba fordult a személyiségem. Régebben be nem állt a szám, jó humorom volt, pörögtem nyitott voltam mindenkire, majd ez szépen lassan megváltozott (talán azóta indult meg az egész mióta leszoktam a dohányzásról, bár lehet csak rosszul érzékelem, ennek már 9 hónapja)

Szóval a rohamok amik még ezekhez a tünetekhez kapcsolódnak. Ha éppen rámjön, teljesen megváltozik az ítélőképességem, minden tárgyat törnék össze, mindegy csak romboljak:D Ilyenkor nem látom értelmét az életnek, és nagyon erősen öngyilkosságon töröm a fejem. Végülis tutira nem teszem meg, mert sok örömre van még lehetőségem az életben, plusz sok mindenkinek rosszat tennék ezzel. De mégis legutobbi alkalommal már ott tartottam hogy most azonnal öngyilkos leszek. Ezek a rohamok változó hogy meddig tartanak, és milyen sűrűséggel jönnek elő..sűrűség: van olyan h több mint egy hétig semmi, majd naponta..időtartam: 20perctől 1-1,5 óráig. Utána ha jön valami jó hír, vagy ilyesmi, akkor megszűnik, de van hogy utána is tök rossz kedvű vagyok..

Votlam vele pszichologusnál, azt mondta csak 1-2 dolgot lát depresszióra hajlamosnak bennem, de nem vészes, nincs komolyabb bajom. (és tényyleg, amikor nincs rohamom, akkor nem monddaná meg rólam senki hogy ilyen vagyok) Felírt egy gyógyszert, cipralexet, hogy szedjem, ha úgy gondolom. Annyi ,hogyha úgy döntök, akkor a szedés elkezdte után 10 nappal menjek vissza. Nem kezdtem el, gondoltam nincs probléma, volt egy kis kihagyás, de ujra elkezdtek jelentkezni, tegnap pl. elég durva volt. Elkezdjem mégis szedni? Félek tőle, félek hogy hízok majd, függni fogok a gyógyszertől, meg ez olyan nekem, mintha folyamatosan be lennék kábítószerezve..ha beveszem, akkor nem leszek rosszkedvű..szóval függ tőle a hangulatom.

Mindent szeretnék megtudni erről a gyógyszerről, és várom a tanácsaitokat, hogy mit tegyek!

Előre is köszönöm!!

18F



2012. nov. 20. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt a pszichológus nem orvos, nem is írhat fel gyógyszert, másrészt a legjobb helyen jársz, mert itt majd mindenki szakértő orvos lesz, figyeld meg! :) Nem gondoltál még arra, hogy autentikus forrásból nézz utána, mi is az, amit kaptál?
2012. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
bocsi, akkor pszichiáter:) Szerintem néha hitelesebbek a fogyasztói tapasztalatok,mint a nyers gyári leírás.:)
2012. nov. 20. 15:52
 3/5 Timcsikusz válasza:

Én megértem hogy ide fordultál!!

Inkább beszéld ki és kérj tanácsot minthogy baj legyen!

Ebből látszik hogy tisztában azzal hogy baj van és tenni szeretnél ellene.

Én nem szedem ezt a gyógyszert másfélét szedek de a "rohamaid" alapján azt gondolom mindenképp kell valami segítség.

Előbb nézz utána több dolognak valakinek gyógyszer nélkül elmulnak a panaszai pl mint az agykontroll vagy a hipnózis.Olvastam sok ilyen pozitív tapasztalatot.

Valakinek a természetgyógyászat segített.

A lényeg hogy járj utána alaposan és csak akkor szedd az antidepit ha semmi sem segít!

Mert igen függőséget okoz és nagyon nehéz lerakni.

Sok sikert!

2012. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia nagyjából hasonló tünetekre kaptam cipralexet pár napja.Felet kell bevennem este + Frontin eddig egész jó,nem tapasztaltam mellékhatást.Sokan mondják h az első 1-2 hétben felerősítheti a tüneteket de utána nagyon jól hat.
2012. nov. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!