Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a megoldás? Hogy...

Mi lehet a megoldás? Hogy engedjem el magam újra? Miért érzem magam folyton rosszul emiatt?

Figyelt kérdés
Remélem, jó helyre írtam a kérdésemet, azt hiszem muszáj feltennem. Folyton attól rettegek, hogy elveszítem a vőlegényemet. A gyerekkorom elúszott, vége lett, és az sem volt teljesen olyan, mint kellett volna, túl korán ért véget, de a legnagyobb gond talán az, hogy nem tudom, mit kezdjek magammal. Nem vettek fel arra az egyetemre, ahová kerülni szerettem volna, és valójában fogalmam sincs, hogy lehetnék hasznos, hogy tanulhatnék olyat, ami érdekel, mi érdekel egyáltalán? Manapság nehéz barátokat találni, és sokáig ezzel is problémáim voltak, de azért van pár ember, akire számíthatok. A szüleim miatt is folyton aggódom (az egészségük miatt) És egyszerűen úgy érzem, ha őt elveszíteném, akkor már semmim és senkim nem lenne. A kapcsolatunk nagyon jó, semmi baj nincs közöttünk, minden tökéletes. Viszont pár hete látja rajtam, hogy nem tudom, hol a helyem, és emiatt nagyon aggódik értem, én pedig félek, hogy elveszítem, ha folyton stresszel miattam. Van ennek az egésznek értelme? Valaki mondjon egy megoldást, mert én kifogytam az ötletekből, kérlek benneteket!

2012. nov. 22. 11:16
 1/3 shoona:D ***** válasza:

egyszerűen csak ülj le a pároddal szembe,és mond hogy mondani szeretnél vmit...és mond el neki h mi bánt,mond el neki ezeket a gondolatokat amiket leírtál!biztos fog tudni segíteni,és tőle hallhatod hogy nem kell félned nem fogod elveszíteni(semmilyen értelemben sem)

csak nyugodj meg,gondold át egyszer a dolgokat és ha kell kérd már segítségét :) ha kell vmi nyugodtan kérdezz

2012. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenki életében vannak nehezebb időszakok:a tanácstalanságod érthető.Ülj le(most magaddal:)és gondold át miben érezted az eddigi életedben igazán jól magad.Sportban?Szervezésben?Az emberekkel való kommunikációban?Mit csináltál éppen,amikor nagyon "elemedben voltál"?

A félelem a jövő lehetséges történéseitől semmiképpen nem jó.Attól,hogy aggódsz a szüleidért,nekik nem lesz jobb,de a magad egészségednek ártasz.Tedd meg,amit tudsz-vagyis szeresd őket nagyon,és a többit bízd rájuk.(Azért néha szólj rájuk,hogy sétáljanak,és egyenek egészséges ételeket:)Jó volt olvasni,hogy a kapcsolatodban minden rendben van.Meg fogja érteni,hogy most válaszút előtt állsz,hiszen ez is szép a kapcsolatban,hogy nehézségek idején segítsük egymást.

A negatív gondolataidat váltsd fel pozitívval,a félelmetes képek helyett olyanra gondolj,amit el szeretnél érni.A félelem beszűkít.Hidd el,hogy van helyed a világban,hogy valami olyanhoz van tehetséges,amit te tudsz a legjobban,és tudd,hogy minden megy a maga útján.Engedd el az aggódást,mert nem vezet sehova.

2012. nov. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
..és a hibákat írd a lecsukódó szemem számlájára kérlek:)
2012. nov. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!