Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alprazolam (Xanax) és Zolpidem...

Alprazolam (Xanax) és Zolpidem (Hypnogen) bevehető egy időben?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert utánanéztem, és azt írják, hogy lehet, de óvatosan. Valahol meg azt írták, hogy nem lehet, mert mindkettő lelassítja az életfunkciókat így megállhat a szív és/vagy a tüdő.

2012. nov. 23. 00:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen bevehető, sokszor elő is fordul az együtt szedés. Hosszútávon persze mindkettő elhagyása lenne a cél. A Xanax feszültség oldó, biológiai kockázat nélkül akár napi 6-12mg is bevehető (tehát akár 24-48db 0.25mg -os). A Zolpidem egy modern un. Z altató, szintén mellékhatás nélkül szedhető, bár ez utóbbi csak tüneti kezelés, mivel az elalvás, vagy átalvás zavar oka mindig feszültség többlet, tehát a Xanax az oki kezelés és megfelelő dózis esetén az altatót teljesen feleslegesé teszi.
2012. nov. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Én csupán 0,5 mg Xanaxot vettem be, és mivel nehezen alszom el néha, akkor bekapok egy Hypnogent is. Utóbbit már nem is emlékszem, hogy mikor vettem be utoljára.


Oki kezelés sajnos ebben az országban, likviditási problémáim miatt sajnos nem kivitelezhető, így maradnak a gyógyszerek. Érdekes módon a gyógyszerek ellenére a környezetem szerint úgy viselkedek sokszor, mint egy idegbeteg, rejtett agressziót észlelnek rajtam amit én belülről nem érzek. De ez már más téma. Még egyszer köszönöm a választ :)

2012. nov. 23. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!