Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hetek óta rosszul érzem...

Hetek óta rosszul érzem magam: bizonytalanság, szédülés, szívdobogás, remegés, félelem az elindulástól . Mi lehet?

Figyelt kérdés
Néhány hete rosszul érzem magam szinte egész nap: szédülök, bizonytalan a járásom, félek h rosszul leszek, cseng a fülem, remeg a kezem, összevissza dobog a szívem stb. van hogy egy-két napig szinte semmi, aztán előjel nélkül megint előjön és persze belelovallom magam és még rosszabb :( Fogamzásgátlót szedek 7 éve, illetve 1 hónapja Letroxot mert kicsit alulműködik a pajzsmirigyem. De nincs semmilyen alapbetegségem. Ez szorongás? Mit tehetek? Van nálam mindig Xanax de nem merem beszedni, mert sokfélét mondanak róla. Vkinek vannak hasonló tünetei? Hova érdemes fordulni?

2012. okt. 26. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én is
2012. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én a szívem miatt aggódok,de lehet csak szorongás,mert közbe pánikolok is.
2012. okt. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ez szerintem ilyen pánikbetegség gyanús. Vagy túlfokozott szorongás, de még nem pánikbetegség, csak annak ilyen előszele. Én évek óta élek ezzel, mégsem lettem pánikbeteg, még sosem volt rohamom, csak szorongás. Hasonlókat érzek én is, csak még megspékelve néha önkontroll nélküli idegrohamokkal. Nekem bipoláris személyiségzavart, és kevert szorongásos depressziós zavart diagnosztizáltak. Nem mondom hogy bármiben javult volna a helyzetem, max annyival, hogy tudom mi bajom van, és kívülről tudom nézni magam. Addig azt se tudtam hogy úgymond én vagyok a "nem normális" azóta jobban megnézem a helyzetet belekalkulálva azt, hogy lehet én nem látom jól a dolgokat magam körül, és inkább meghúzom magam. A doki rivotrilt írt fel, néha abból bekapok egyet, és akkor jobban érzem magam, de nem szedem rendszeresen. Voltam Tündérhegyen gondolva kipróbálom hátha jobb lesz. Én ugyanolyan rosszul érzem magam, de sok dologra rájöttem ott, és nagyon jól éreztem magam, meg egy jót pihentem. A környezetem szerint azóta sokat változtam. Ha nagyon rosszul vagy és úgy érzed pihennél, keresd meg őket nagyon jó hely. Egyébként mehetsz pszichiáterhez, aki ír fel gyogyikat, de az is parás, mert nem mind jó. Én pl nem merem szedni, mert még rosszabb lett a hangulatom, a sex teljesen behalt, babát így sem lehet tervezni ilyen gyogyszerek mellett. Vagy mehetsz terápiára, ami nagyon sok pénz. Ha szerencséd van, és bekönyörgöd magad a helyi pszich. akkor ki lehet csikarni állami pszichológust, de ezt csak Pesten tudom hogy van ilyen.
2012. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Erős szorongás, ha lesz rohamod akkor pánikbetegség. Ezt egy kicsit félve írtam le, mert ha egy pánikbetegnek mondják, hogy ha lesz rohamod stb., akkor lesz is.....! Szóval légy erős, menj el orvoshoz és jelezd mindenképp a pajzsmirigygondjaid, mert okozhat pánikbetegséget!
2012. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat és elmegyek dokihoz.
2012. okt. 27. 11:45
 6/12 A kérdező kommentje:
De az is igaz, hogy néhány éve volt hasonló rossz időszakom, ájulásérzet, pánikérzet, szédülés, remegés és kiderült , hogy nagyfokú magnézium és vashiányom volt vérszegénységgel párosult. Akkor viszonylag gyorsan rendbe jöttem, amint pótoltam a hiányosságokat. Csak reménykedni tudok, hogy most is ez a gond...
2012. okt. 27. 11:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem magnézium, kálcium, vashiány! Irány a doki!!
2012. okt. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az lehetséges, hogy augusztus eleje óta kialakult a vashiány? Akkor voltam laborban és akkor normál értékhatáron belül volt a vas szint.
2012. okt. 28. 10:24
 9/12 Jónás720419 válasza:
Sajnos én is valami hasonló betegségben szenvedek,csak nekem nincs szívdobogás és pánikfélelmem.Nálam szédülés,kóválygás,remegés,ájulásérzés,bizonytalan instabil járás és fáradtság.Voltam neurológusnál de semmi problémát nem talált(szemészet,fül-orr-gége,röntgen)és igazából nem tudott semmi konkrétat mondani.Külömböző vitaminokkal helyreállt a betegségem,én is el kezdtem szedni vitaminokat(magnézium,vas,c-vitamin,immunerősitő Stb)egy időre rendbe is jöttem(a nyáron)de amikor abbahagytam mert már azt hittem jól vagyok akkor ismét kiújult,nálam ez a betegség áprilisba kezdődött,hosszabb-rövidebb időre elmúlik,az a gond hogy ez nem minden napos,van amikor 1-2 hétig jól vagyok utána 1-2 hétig rosszul.Voltam vérvételen de normális értékeken belül van minden.A neurológus agyi ct-re akar küldeni.
2013. jan. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Én is így érzem magam már sajnos több éve. Vannak napok, amikor egész erős pánikrohamok törnek rám. Főleg mostanában. Rettegek egyedül lenni, rettegek elmenni itthonról, mert félek hogy meghalok. Állandóan gyorsan ver a szívem, úgy érzem, hogy nem kapok levegőt. Nagyon erős pánikok jönnek rám. voltam már szív orvosnál, tüdő orvosnál, pajzsmirigyesnél, idegorvosnál. Nem tudom, hogy mitől lehet. Meg a nyomás érzés a tüdőmnél az valami borzasztó. Csak az vigasztal, hogy az orvosok azt mondták minden rendben, de ezenkívül szörnyű... :(
2015. aug. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!