Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szorongásos tünet lehet,...

Ez szorongásos tünet lehet, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Fura ez az egész, de próbálom érthetően összefoglalni:

2008-ban kezdődött...Valahányszor elmentem itthonról, egy idő után szédelegni kezdtem, fáradtságot remegést, néha gyors szívverést , éreztem, totál kivizsgáltak, az összes szívvizsgálat, vérvétel, mindenféle ekg vizsgálat megtörtént, teljes belső ultrahang, pszichológus, pszichiáter, sehol semmit nem találtak!

Akkor mégis, mi a frászt érzek??

A legfurcsább talán az, hogy vannak "jó napjaim",mikor nem jönnek elő ezek a kellemetlen tünetek.És mikor nem egyedül mozdulok ki, akkor jobb, bár lehet csak ezért, mert a társaság eltereli a figyelmem?

Néha otthon is érzem, de otthon nem fáraszt ki annyira a fizikai terhelés, mint házon kívül.Például, simán eltöltök ablakmosással egy napot is, ami nem könnyű fizikai munka, mégsem érzem tőle olyan fáradtnak magam, mint akkor, ha lemegyek a két sarokkal távolabbi boltba.Ezt sehogy sem értem!

Tegnapi eset:A közeli postára mentem csekkeket feladni.Ez elvileg nem megterhelő, de már odafele menet éreztem, hogy talán gyorsabban ver a kelleténél a szívem.Aztán úgy éreztem, mintha esőcseppek potyognának a fejemre, homlokomra, pedig nem esett az eső(itt megjegyzem, hogy ezt az érzést, mintha vízcseppek potyognának rám, néha szoktam itthon is érezni, mindíg a fejemen,vagy hosszabb séta után a combomon, talán ezt nevezik "hangyamászásnak, vagy izomrángásnak") ,ez elkezdett idegesíteni, hogy vajon mi bajom lehet, de azért elvánszorogtam a postára, addigra már egész testemben éreztem valami bizsergést, zsibongást, gyengeséget, mindenféle kellemetlenséget.Szerencsére eltudtam intézni az ügyem, aztán kicsit leültem, mert kalapált a szivem, de ettől sem lett sokkal jobb.Indultam vissza, hazafelé, úgy éreztem magam, mint egy holdkóros.Nagyon gyengének éreztem a lábaim, a gerincemet, mintha húzna valami lefelé.Boltba már be sem mentem, úgy éreztem, az már sok lenne.

Nos, nagyon gyakran érzem ezt, ha egyedül megyek valahová, akkor mindíg ez van, számomra emiatt kész tortúra kimozdulni!Ráadásul kis terheléstől is nagyon kifáradok.Igaz, hogy nagyon bezárt, mozgásszegény az életmódom, de máskülönben egészségesen élek, harmincas éveimben járó nő vagyok.Menstruáció előtt két héttel ráadásul ez még tovább romlik!Olyankor itthon is sokszor tapasztalok erős szívdobogást és ami nagyon idegesítő, hallom a szívverésem a jobb fülemben és nagyon ideges, feszült vagyok.Néha előfordul olyan is, hogy miközben ülök és nézek valamerre, akkor valami furcsa "szédülést" tapasztalok.Nem forgó jellegú szédülés ez, hanem inkább mintha a tájékozódási képességem zavarodna kicsit össze,olyan "valószerűtlen" lesz a környezet, ilyenkor pár másodpercre behunyom a szemem attól elmúlik.

Mégis, mi lehet ez?Terheléses szívvizsgálaton hogy lehet, hogy nem vették észre, hogy nem bírom a terhelést?Á, nem értem ezt az egészet!Most is le kellene mennem vásárolni, muszáj, de már tiszta ideg, szorongás vagyok!

Mire utalnak vajon ezek a tünetek?Lehet mégis szívbaj?Vagy keringési?Gondoltam már SM-re is, vagy valami agydaganatra, stb...De egyik sem stimmel igazán.


2012. nov. 14. 10:43
 1/2 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, érdekes módon ez a "tájékozódási zavar", vagy nem is tudom, hogy fogalmazzam, mintha álomszerű lenne a környezetem, vagy megfordulna velem a helyiség...ez mindíg csak a konyhában kap el!Vagy idegen helyen, pl buszon.Egyik szememmel kicsit rosszabbul látok, ez nem tudom, lehet-e oka.
2012. nov. 14. 10:49
 2/2 Antimod ***** válasza:

Szerintem egyértelmű, túlgondolod az egészet, ráadásul ki is vizsgáltak. Nem akarok diagnózisokat mondani, távol álljon tőlem, de hallottam olyan emberről, aki minden előzetes ok nélkül hirtelen elájult - de csak akkor, ha szülővárosán kívül, az utcán tartózkodott. Volt olyan is, amikor hirtelen kellett hazaszállítani, olyan rosszul lett.


Ne gondolj semmi szörnyűségre, szerintem egyértelmű, és ezt te is érzed, hogy pszichés alapon van az egész. Ettől függetlenül nem lesz könnyű kikeveredni belőle, de a felismerés az első lépés. Sok sikert kívánok hozzá!

2012. nov. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!