Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkerülő kötödés típusba...

Elkerülő kötödés típusba tartozok, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
mivel érzelmileg egyáltalán nem tudok kötődni senkihez vagy csak nagyon nehezen, utána keresgéltem a neten hogy miért lehet ez, és azt találtam, hogy az "elkerülő" kötödés típusba tartozok. Viszont megoldást rá nem hogy hogyan lehet ezen az állapoton javítani. 21 F
2012. nov. 24. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

de miért van ez? csak pusztán közömbös vagy, és nem érdekelnek az emberek, vagy bizalmatlan vagy és nem engeded magadhoz közel az embereket, de közben vágynál rá?


Én az ellenkezője vagyok, mindenkihez nagyon szeretnék kötődni, mindenkinek kiadom magam, túl közel engedem magamhoz az embereket, túl sok érzelmet kimutatok, és pont ebből van a problémám. És bármennyire akarok ezen változtatni, nem tudok! és ezért mindig csalódok. Tanulhatnánk egymástól! :)

2012. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
érdekelnek meg az emberek, mert szeretek másokon segíteni, tehát antiszociális nem vagyok. (igaz néha eléggé közömbös is tudok lenni)Barátaim is vannak akikben megbízok. "új" embereknek is eltudok mondani bizalmas dolgokat(bár mondjuk abban a pillanatban tudom hogy védjem ki ha esetleg visszaélne vele, szóval nem tudom hogy ezt lehet e bizalomnak nevezni). Közelembe engedni meg nem nagyon szeretem az embereket, mert egy idő után elkezdenek függeni attól hogy épp milyen hangulatban vagyok (pl párkapcsolat vagy bármi más helyzet amikor miattam szomorú valaki vagy én elszomorítom valamivel attól eléggé feszült leszek és inkább lelépek( nem vagyok egyáltalán agresszív)). Az meg hogy miért van ez az meg inkább neveltetés
2012. nov. 24. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!