Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkerülő személyiségzavar,...

Elkerülő személyiségzavar, hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Előre is bocs ha valami önsajnálatnak fog hangzani , nem úgy tervezem habár már nagyon elegem van

Szóval diagnosztizálták nálam ezt a "betegséget" már viszonylag régen , több pszichológusnál is megfordultam de nem lett jobb semmivel

Volt aki felírt gyorsan gyógyszert hogy legyen még az órából 40 perce szabadon elmenni ebédelni , volt aki magáról beszélt végig , és volt olyan is aki nagyon sokat faggatott de neki sajnos nem tudtam elmondani a gondjaim rendesen

úgyhogy már egy jó ideje nem járok senkihez , és ebben az a legnagyobb baj hogy úgy tekintettem rájuk mint valami megváltásra hetente (vagy havonta) mert rajtuk kívül szinte nem is beszéltem mással

Soha nem tudok semmiről elbeszélgetni az emberekkel , iskolában /munkahelyen néha odajöttek hozzám de olyan rosszul éreztem mindig magam hogy nem tudok csak 1 szavas válaszokat adni és nem vagyok nekik vicces vagy értelmes stb

a végére már annyira eldurvult hogy egy-egy nap végén már annyira utáltam magam hogy vagy alkohol , vagy megvágtam magam

ez még egyetemen (amit ott is hagytam 2 hét után annyira nem bírtam)/középsuliban volt , azóta eltelt 4 év és szinte nem is találkozok emberekkel, sőt alig mozdulok ki a lakásból pedig szeretnék

de hogy visszatérjek a kérdésemhez , most értem el egy olyan fordulóponthoz hogy vagy változtatok valamin , vagy ... nem tudom

úgyhogy ha valakinek van tapasztalata , vagy ötlete ossza meg velem

köszi

23/F


2011. ápr. 13. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ezen úgy tudsz változtatni ha bedobod magad a mélyvízbe, eljársz haverokkal találkozgatni, vagy bárkivel, beültök egy pubba beszélgettek. Elmentek szórakozni, ott simán lehet bárkivel beszélgetni. Ezen kell változtatnod, mert ha továbbra is otthon ülsz az lesz a végére hogy nem mersz majd emberek közé menni, nem lesz munkád, nem tudsz semmit sem kezdeni magaddal. Esetleg járj el konditerembe, ott lekötöd magad, de hozzá tudsz szólni 1-2 emberhez, meg minden. Csak így jöhetsz ki ebből, és jól látod, nem mindenre megoldás a gyógyszer. Esetleg jó lehet, ha találsz egy tényleg lelkiismeretes jó szakembert, csak hát sajnos az elmondásod szerint nem egyszerű.
2011. ápr. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Kezdj el sportolni.Először indíthatsz magányosan végezhető sportokat pl kocogás,fegyencedzés-könyvesboltban-,aztán amikor már van egy alap állóképességed jöhet a küzdősport.

Bunyó,edzés közben nincs időd rágódni semmin,kiürül a fejed és élvezed az itt és most érzést.

Aztán további személyiség fejlesztésként havonta egyszer hív ki,vagy menj el örömlányhoz.Ne beszélgess vele,ne traktáld,csak dugj!

Ezeket nagyjából betartva 1 év alatt férfit faraghatsz magadból.

Az meg,hogy a pszichiáterek rád húztak egy skatulyát,ne befolyásoljon.

2011. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Ez nagyon durva. Én is ilyen vagyok, bár azért én lassan befejezem az egyetemet, de hogy állást hogy szerzek ilyen habitussal az nagy kérdés. Meg vagdosni sem vagdosom magam.


Én tudom, mi az oka nálam: az anyám borderline személyiségzavarban szenved ezért nem szeretek emberek közé menni, csak olyanok közé, akiket szeretek.


Hogy mit lehetne tenni, nem tudom. Valamelyik nap pl. újraolvastam az Antigonét, aztán átfuttattam az agyamon, milyen konfliktusok vannak a műben, meg egy kicsit utánaolvastam. Valahogy utána sokkal jobban lettem. Esetleg próbáld ki te is, ha beválik, akkor egy új gyógymód alapjait fektetjük le. :)

2011. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Rosszul hangzik de előbb-utóbb muszáj lesz... Ha mondjuk eléred a 30 éves kort, lehet, hogy a szüleid megelégelik és azt mondják, hogy kezdj vmit és fel is út, le is út...

(azért gondolom, hogy otthon élsz, mert különben kénytelen lennél eltartani magad, amihez ki kell menni a házból)

Ezen gyakorlatilag csak te magad tudsz változtatni. A szakemberek csak segítenek megtenni a lépéseket. Lehet, hogy gyerekkorodban valamilyen rossz emlék hatására gát alakult ki benned, amit nem tudsz feloldani. A kineziológusok segítenek a lelki akadályok feloldásában. (bár borsos áron, egy kezelés ~10ezer ft...)

Én úgy tettem túl magam a hasonló jellegű problémámon, hogy megtanultam szeretni egyedül lenni. Megtanultam értékelni a saját magam társaságát. Rájöttem, hogy nincs szükség másra ahhoz, hogy minden rendben legyen. Ahhoz, hogy kimenj a házból, nem kell senki más, csak te magad. Ha nem beszélgetsz, hát nem beszélgetsz. De csinálj valamit, amit szeretsz. Próbálj meg boldog lenni egyedül is. És ha ez megvan, le fogod tudni győzni a félelmedet és nem fog többé zavarni mások társasága.

2011. ápr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

"Aztán további személyiség fejlesztésként havonta egyszer hív ki,vagy menj el örömlányhoz"


Ez tetszik. Valóban személyiségfejlesztő hatású, ah az embernek trippergyanúval kell felkeresnie a bőr és nemibeteggondozót. Tudom.


Meg az is, ha a női nemhez való viszonyát (ami ha jól sejtem nem túl kiterjedt a kérdezőnek) úgy élénkíti, hogy a nő egy tárgy, amelyik gombnyomásra leszop.


Kedves benji, ha értelmes ötleted nincs, akkor inkább halgass!

2011. ápr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

na nézzük

haverokkal ? az sajnos már nincs túl sok :(

konditerembe vagy egyéb küzdősportra én egyedül be nem merném tenni a lábam

egyébként futni szoktam magamban de már ez sem ad annyi örömöt mint régen

örömlányok :D igazából gondoltam már rá , de akármilyen viccesen is hangzik mindig úgy gondolom hogy nem lennék elég jó neki és nem élvezné és úgy nekem sem lenne jó ... hülyeség tudom de ilyenek miatt nem


a csinálj valamit amit szeretsz-re annyit hogy valami nagyon fura személyiséget kaptam mert kb hetente változik az érdeklődési köröm

látok valamit , megtetszik , elkezdem nagy erővel (persze csak ha nem kellenek hozzá más emberek is) aztán pár nap múlva megtetszik más és teljesen otthagyom a régit

egyébként köszi a válaszokat , már az is jól esik hogy valaki elolvasta legalább

2011. ápr. 14. 00:01
 7/18 anonim ***** válasza:
2%

Tripper?:D a válaszoló enyhén múlt századi.Egyébként meg ki az a hü-lye,aki csupasz pisztollyal tüzelne,nem csak örömlányra,de bármilyen idegen nőre.

Uh kedves válaszoló én érdemben hozzászóltam,te viszont nem írtál semmit azon kívül,hogy gyik rendőrösdit játszol.

Örömlánynál meg véggép nem lehettél,az értelmetlen válaszod alapján,uh neked kellet volna hallgatni.

Kérdező:nem kell a nőnek megfelelned,pont fordítva.

Egyébként még szedhetnél valamilyen tesztoszteron szint fokozót,mert az alacsony tesztó szint is okozhat depisedést.Ha reggel áll az árbóc,akkor nincs gond.

Scitek tribu x 90.Teljesen természetes anyagokból áll.Táplálék kiegészítő boltban megveheted.

A dugás az életerő kérdező,menjél el szépen és rendbe jössz hidd el.

Napi egy orgazmus

És nem kell pszichológus :DDD

Persze nővel lehetőleg.

2011. ápr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

benji!


A kérdezőnek személyiségzavara van. Rengeteg maszkulin férfi van, aki személyiségzavarban szenved (legfeljebb nem elkerülőben), azt hiszem tudnék is hirtelen mutatni egyet, és rengeteg "nyunyónak" van kiegyensúlyozott lelki élete, és kiterjedt társadalmi kapcsolatrendszere.

Amit mondasz, abból csak az derül ki, hogy szerinted mi teszi emberré, az az embert, a kérdező konkrét problémáját nem fogja megoldani, legfeljebb lesz neki helyette kettő másik.

2011. ápr. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A személyiségzavarok inkább a pszichiáterekre tartoznak.
2011. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Mi változott az életedben az elmúlt 4 évben?

2015. máj. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!