Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha kitalált emberekk...

Normális, ha kitalált emberekkel beszélgetek a fejemben?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta nagy álmodozó vagyok. Mindig is imádtam furcsa történeteket, meséket kitalálni magamról, amiket a fejemben el is játszottam. Régen a karakterek a valódi ismerőseim voltak, de manapság már saját szereplőket gyártok.

Van, hogy létező embereket formálok át (pl a kedvenc sztáromnak adok egy nekem szimpatikusnak tűnő személyiséget s így kreálok egy új embert, aki csak az enyém és ugyan hasonlít a valódi hírességre, de mégsem ugyanaz, inkább egy afféle lenyomat), de néha teljesen új embereket készítek és velük beszélgetek, történeteket játszom el.

Nagyon sokszor csinálom ez; otthon, a buszon ülve, suliban, utcán, szinte mindig és mindenkor, amikor épp nem beszélgetek valakivel, vagy csinálok valami egyéb olyan dolgot, ami teljes koncentrációt igényel. Eddig semmi problémám nem származott ebből, a barátaim és a családom is csak legyintenek, hogy álmodozó vagyok és kész. Igazából nagyon elvezem, hogy ugrálhatok a valóság és az álomvilág között és mindkettőt, ahol tudom úgy alakítom, hogy minél inkább hasonlítson egymásra. (Nem kell abszurd dolgokra gondolni, csak apróságokra.)

Más is szokott ilyet csinálni?



2012. nov. 25. 21:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok...bár ebből senki nem vesz észre semmit:) Igazából annyira utálom ezt a világot, kort meg az életemet...ezért csinálom...így könnyebb elviselni:)
2012. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen vagyok,szerintem egyáltalán nem gáz.

Lehet hogy mi fejben éljük meg inkább a vágyainkat,de szerintem nem kóros.Ez kreativitást mutat inkább,művészhajlamot(kitalált történetek,párbeszédek,szereplők stb)és ez inkább jó szerintem.Nagy fantáziával élni jó!!Csak egyszer meg is kellene valósítani..:)

2012. nov. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokan élnek így. Tényleg csak álmodozó típus vagy. Ne aggódj, ez normális.
2012. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam, a kreativitásomat meg a képzelőerőmet inkább barkácsolásra vagy használati tárgyak/eszközök átalakítására használom. Ha el akarok vonulni a többi embertől, akkor van műhelyem, amin zárható az ajtó, a mobilt meg kint lehet hagyni.

Azzal amit Te csinálsz semmi gond nincs szerintem, legalábbis addig, amíg nem hanyagolod miatta a külvilágot.

2012. nov. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Vazze, azt hittem, ilyet csak én szoktam, erre kiderül, hogy totál hétköznapi...
2012. nov. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én nem vagyok hétköznapi o_O
2012. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyet csak akkor szoktam, ha már nagyon álmos vagyok, akkor gyártok csak kitalált beszélgetéseket. Innen is tudom, hogy ideje aludni. Napközben létező dolgokról gondolkodom, vagy a jövőmről, vagy hogy épp mit lehetne csinálni. Én a rajzban vezetem le a kreativitásom.
2012. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Velem is teljesen, de teljesen ez a helyzet. Van egy lelki vezetőm, ő ezt mondta, hogy csak akkor lesz gond ezekből, ha ki is nyilvánítod, és hangot adsz ezeknek a dolgoknak. Az ilyen dolgokból szoktak kialakulni a tudathasadások, és akár skizofrén is lehetsz. Szóval csak óvatosan az álmodozással, nehogy a végén, majd az álmaid hidd a valóságnak, mert mindenáron menekülni akarsz.
2012. nov. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha tenyleg jo törteneteket talalsz ki, kesöbb meg tudsz elni belöle. Irokent vagy forgatokönyvirokent? Szoval, irdd le, amire gondolsz, es egyenlöre tedd felre. Jardd ki az iskolat, es utana vedd ujra elö az iromanyaidat. Ha meg mindig jonak talalod öket, akkor küldd be öket egy könyvkiadohoz.
2012. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Persze, vannak rendes kapcsolataim, igazi emberekkel is szoktam beszélgetni. Az írói pályát már sokan ajánlották, szimpatikus, de mást tervezek.
2012. nov. 27. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!