Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, ha kitalált emberekk...

Normális, ha kitalált emberekkel beszélgetek a fejemben?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta nagy álmodozó vagyok. Mindig is imádtam furcsa történeteket, meséket kitalálni magamról, amiket a fejemben el is játszottam. Régen a karakterek a valódi ismerőseim voltak, de manapság már saját szereplőket gyártok.

Van, hogy létező embereket formálok át (pl a kedvenc sztáromnak adok egy nekem szimpatikusnak tűnő személyiséget s így kreálok egy új embert, aki csak az enyém és ugyan hasonlít a valódi hírességre, de mégsem ugyanaz, inkább egy afféle lenyomat), de néha teljesen új embereket készítek és velük beszélgetek, történeteket játszom el.

Nagyon sokszor csinálom ez; otthon, a buszon ülve, suliban, utcán, szinte mindig és mindenkor, amikor épp nem beszélgetek valakivel, vagy csinálok valami egyéb olyan dolgot, ami teljes koncentrációt igényel. Eddig semmi problémám nem származott ebből, a barátaim és a családom is csak legyintenek, hogy álmodozó vagyok és kész. Igazából nagyon elvezem, hogy ugrálhatok a valóság és az álomvilág között és mindkettőt, ahol tudom úgy alakítom, hogy minél inkább hasonlítson egymásra. (Nem kell abszurd dolgokra gondolni, csak apróságokra.)

Más is szokott ilyet csinálni?



2012. nov. 25. 21:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én meg már azt hittem autista vagyok :D Én is szoktam ilyeneket és most nagyon megnyugodtam :)
2012. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Én is , és erre a diáktársaim azt mondanák - BETEG - ez nállam normális - tehát mi ilyenek vagyunk !
2012. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én is szoktam!!! :)


Van ám neve is: maladaptive daydreaming

2013. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
énis:) minden nap:ss de én igy elvagyok :D
2013. júl. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 escareika válasza:
Igen én is ezt csinálom gyerekkorom óta, és sok válasszal ellentétben, ez bár nem tűnik veszélyesnek, és sok esetben nem is az, de valóban egy betegség jele. Már korábban írták is a Maladaptive Daydreaming túlzott álmodozást jelent, az ilyen emberek rengeteg időt töltenek az általuk kreált szituációkban vagy világokban, vannak képzelt barátaik stb. Pontosan tudják a különbséget álom és valóság között, de nem képesek felhagyni az álmodozással. Sokan ezt pozitívnak fogják fel, mint egy kreatív, művészi valamit, de sok esetben ez veszélyes is lehet. Ha nagyon belefeledkezel az álmaidba, a való világ elveszítheti a jelentőségét, és ez a későbbiekben koncentrációzavart, a motiváció hiányát, és emberi kapcsolataid megromlását is eredményezheti. Mivel az MD egy újabb kutatás eredménye, nincs rá gyógymód és nincs is körülhatárolva, de ha van kedved erről beszélgetni másokkal, regisztrálj a Wild Minds Networkre, ami egy nemzetközi közösségi honlap, és ilyen embereke gyűjt. Remek lenne, ha minél több magyar embert össze tudnánk gyűjteni, mert sokaknak vannak ilyen kétségeik mint,- normális ez, szerintetek rendben van, hogy álmodozok, mit tegyek stb. - és egy közösségen belül jobban tudnánk tanácsot adni, vagy egymást segíteni!
2013. júl. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Ha még érdekel Titeket a túlzott nappali álmodozás témája, csatlakozzatok Facebook csoportunkhoz: Túlzott álmodozás- Maladaptive Daydreaming a neve. :)
2015. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
basszus, ennek már orvosi neve is van? :D arra nincs orvosi szakkifejezés, amikor valaki NEM csinálja ezt? mert nekem az tűnik rendellenesnek... az ilyenek mi a fenével töltik ki azt az időt, amíg órákat utaznak valahová vagy fél órát várnak a hivatalban / rendelőben, vagy nem bírnak aludni? kitalálják, mit főzzenek másnap, vagy nosztalgiáznak, hogy mi volt a tévében? :D
2015. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ne már!

Én is elképzelek meséket és eljátszom a fejemben :D

2019. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Előző vok


Benne van szinte minden ismerősöm csak én az udvarom szoktam miközben vagy biciklizek vagy valamit dobálok a kezembe és megyek,rengeteg mesét éstelenovellát de még zenét is szoktam ugymind hangosan kimondani de mások nem tudnak róla ide ietam le először;)

Nem vagyunk bolondok

2019. aug. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Beszélgethetnék róla?!
2019. aug. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!