Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek orvoshoz menni,...

Nem merek orvoshoz menni, egyikhez sem, mit tegyek? Ez is valami fóbia?

Figyelt kérdés

Még gyógyszert íratni sem merek elmenni a háziorvoshoz, ha meg vizsgálatról van szó az teljesen kizárt, csak ha visznek...

Most rengeteg bajom van már, legalább 5 féle orvoshoz kéne mennem, bátrabb napjaimon el is indulok, de aztán csak elkerülöm a dokikat valami magamnak kitalált kifogással.

Mára volt időpontom nőgyógyászhoz, azt hittem most menni fog, de kiborultam indulás előtt, bőgtem fél órát hogy nekem ez nem megy és maradtam itthon.


Hogy oldjam ezt meg? Nincs senki aki el tudna jönni velem. Egyedül meg nem megyek el orvoshoz soha. Hogy a francba vegyem rá magam? Nyugtatót lehet venni vény nélkül vagy valamit ami segít?



2012. nov. 26. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem akkor nincs is igazán nagy bajod.

Tudod miért gondolom ezt?

Azért mikor pl hüvelygombám volt múltkor és iszonyatosan viszkettem , már véresre kapartam akkor mindet elkövettem hogy bejussak az orvoshoz. Sima rendelésre még két hétig várnom kellett volna, de én olyan iszonyúan rosszul voltam hogy kértem a magánrendelésre időpontot. És senki sem szeret orvoshoz járni, főleg nem nőgyógyászhoz.De ha már olyanok a tünetek akkor az embernek az a megkönnyebbülés ha odajut az orvoshoz.

Ha te ezt a hülyeségedet nem tudod leküzdeni akkor ki tudná? Ha felnőtt fejjel logikusan nem tudod átgondolni a dolgot és nem érted meg hogy el kell menni akkor mi mit mondhatunk? Úgy sem mész. Várd ki amíg komolyabb bajod lesz aztán visz a mentő. 1-2 kórház aztán majd megszokod. Mondod hogy senki nincs aki elkísérjen.Ennek mi az oka? Talán már őket is átverted mikor elkísértek és tudják nincs értelme? Ezeken kell elgondolkodni, hisz felnőtt ember vagy. A te egészséged, ha neked jó ha nem mész maradj otthon.

2012. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom ,hogy mi ennek az oka ,hogy nem mersz elmenni egyedül dokihoz,de állj úgy hozzá ,hogy el kell menni.

Nincs egy rokon vagy barát aki elkísérne? Szerintem nem lehet nyugtatót venni recept nélkül.

2012. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként áruld már el hogy mitől félsz? mi az hogy nem bírsz elmenni?
2012. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kéne valaki aki elkísér...
2012. nov. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom, van ilyen "fóbia", valahogy le kéne küzdened. Biztos nincs senki aki elkísérne? vény nélküli nyugtató biztosan nem segítene ezen.
2012. nov. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Én is orvos vagyok.


Miért kéne tőlem félned?


Nem az orvostól félsz. A helyzettel való szembesüléstől. A kemény igazságtól.


De nem érdemes félni. A félelem hasznos, de az önámítás káros.

2012. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megertem. Én is részben ilyen vagyok. Meg is tudom fogalmazni pontosan mitől félek. Attól, hogy ezer féle bajt talalnak és küldözgetnek majd össze-vissza, kórházról kórházra, vizsgálatról vizsgálatra. Viszont tudom, hogy hülyeség, mert az ember minel inkább halogatja, annál rosszabb lehet. Most is ez van, hogy már kenytelen leszek menni ma, mert ledöntött valami nátha (vagy több annál), és dolgozni nem tudtam menni, így igazolás azt ugye kell szereznem. Viszont attól tartok, hogy most is kórház lesz a vege, mert nem fog szabadlabon hazaengedni. Sosem voltam kórházba se, nem voltam beteges típus. Most is igazaból faj a torkom, fejem? Gyenge vagyok, kicsit köhögök, de az ilyenek nálam 3 nap alatt el szoktak múlni. Na most attól tartok, hogy ez nem ilyen és talal majd valami nagyon súlyosat. Egyébként van gyógynövényes, homeopatiás szer, ami mondható enyhe nyugtatónak, de vény nélkül kapható. Tényleg merem ajanlani, nalam panikroham szerű tüneteken segített. Sedatif pc.
2018. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!