Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevettem egy 0,5 mg Xanaxot,...

Bevettem egy 0,5 mg Xanaxot, mert nem tudtam elaludni! Ugye nem lesz semmi bajom? Kérlek, nyugtassatok meg.

Figyelt kérdés
Utána olvastam, többet egy szemet nem fogok bevenni, de most ugyéreztem ideges vagyok és nem tudok elaludni. Most meg emiatt idegeskedek.
2012. nov. 27. 00:38
1 2
 1/11 anonim válasza:

hmmm. Mi nyugtassunk meg? Nem a xanaxnak kellett volna :))) egyébként semmi bajod nem lesz, ha mást nem vettél be hozzá és nem vagy mondjuk 3 éves. csak magadat hergeled be, mert meg vagy ijedve, így a szervezeted is ilyen tüneteket produkál, de nem kell parázni mindjárt megnyugszol, ahogy olvasod a válaszom és jobban fox aludni.

azért tényleg ne kapj rá a xanaxra, ha soxor van ilyen, hogy nem tudsz elaludni.

2012. nov. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A Xanax nem altató, hanem idegnyugtató. Ami hosszan fejti ki a hatását! Vigyázz vele mert függőséget is okozhat!
2012. nov. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem nagyon akarok többet belőle venni. 1 órája vettem be, nem érzem a hatását. Ugye reggel fel tudok kellni tőle? Holnap nagyon szarul leszek szerintetek?
2012. nov. 27. 01:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor most kapcsold ki a gépet.

Feküdj le kényelmesen.

Hunyd be a szemed.

Képzelj el egy csodálatos helyet ahová mindig is vágytál.

Képzeld oda az álompárod ahogy simogat és nyugtat.

Ha nem is alszol el az idegek pihennek.

0.5mg xanaxba még senki se halt bele.


De hogy megnyugodj ezt a házipatika.com oldalán a xanax betegtájékoztatóján találtam. Úgy néz ki valaki naponta többször is szedi ezt az adagot.


Alkalmazása felnőtteknél:

Az optimális adagot egyénenként, a tünetek súlyossága és a beteg egyéni válasza alapján az orvos határozza meg.

Szorongásos állapotokban:

A kezdő napi adag a tablettából 3-szor 0,25-0,5 mg, amit orvosa szükség esetén csökkenthet, vagy emelhet. A fenntartó napi adag 0,5-4,0 mg között változhat több részletben bevéve.

Depresszióval társult szorongásos állapotokban:

A kezdő napi adag a tablettából 3-szor 0,5 mg, amit orvosa szükség esetén csökkenthet, vagy emelhet. A fenntartó napi adag 1,5-4,5 mg több részletben bevéve.

Pánikbetegségekben:

A kezdő adag a tablettából naponta 0,5 mg - 1 mg lefekvéskor vagy naponta 3-szor 0,5 mg. A továbbiakban a napi adag általában magasabb, a növekedés mértékét az orvos határozza meg. Az emelt adagot napi 3-4 részletben kell bevenni, az orvos utasítása szerint.

Alkalmazása idős vagy legyengült betegeknél:

A napi kezdő adag a tablettából 2-3-szor 0,25 mg, amit orvosa szükség esetén emelhet. A napi adag a továbbiakban 0,5-0-75 mg több részletben bevéve.

2012. nov. 27. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És igen! Szarul leszel de nem a xanaxtól hanem az álmosságtól!!!
2012. nov. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Először is hozzátenném nem vagyok egy gyógyszertukmálós típus DE!


Ha nem akarsz rászokni a keményebb bogyókra de néha nagyon nem tudsz elaludni mert feszült vagy és ideges javasolnám neked a gyógynövény tartalmú Nervenpflege gyógyszert. Én amikor vizsgáztam akkor szedtem és nagyon jó.


Olvasd el és felejtsd el a xanaxot. Ha ez nem hat akkor irány egy szakorvos!


[link]


Vény nélkül kapható patikákban, néha még a Rossmannban, DM-ben és gyógynövény boltokban is láttam.

2012. nov. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy alkalomtól nem lesz bajod, csak tartsd be, hogy többet nem veszel be.

Tegyük hozzá, ez erősen vényköteles, és nyilván nem neked írták fel.

2012. nov. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Olyan 2 óra után aludtam el lehet előbb is eltudtam volna, ha nem telefonozok. 7-kor kelltem, de úgy éreztem még egy fél napot tudnék aludni. Múlt héten nagyon szarul aludtam, 1-kor mindig felébredtem és nem tudtam visszaaludni. Anyától kaptam a gyógyszert, de azt mondta csak felet vegyek be, de nem tudtam széttörni.
2012. nov. 27. 14:39
 9/11 anonim ***** válasza:
nem lesz semmi baj sem
2012. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most már ugyis mindegy, de 2 napja Neocitránt iszok, a hatóanyagok miatt kérdezem. Lehet múlt héten kellett volna bevennem, tiszta depis voltam, ideges és még aludni se tudtam semmit.
2012. nov. 27. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!