Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham közben hogyhogy...

Pánikroham közben hogyhogy nem lehet elájulni?

Figyelt kérdés
Csomó helyen olvastam, és hallottam már, hogy "félelem az ájulástól, ami sosem következik be". Nem értem akkor miért érzem azt hogy elájulok?

2012. nov. 27. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasd pánikbetegek fórumait is, ott sokan beszámolnak róla, hogy bizony elájultak.

Na persze nem biztos, hogy közvetlenül a pánikroham miatt.Talán inkább arról lehet szó, hogy vannak ájuldozós és nem ájuldozós tipusok, egy bizonyos jellegzetes tűréshatár, ami emberenként eltérő lehet.Van aki sosem pánikolt, mégis könnyen elájul, mondjuk, ha meginog a vérnyomása vagy cukra, más meg pánikbeteg, és még a legsúlyosabb roham sem tudja ledönteni.Én például nagyon rosszul tudom néha érezni maga, remegek, gyengülök, ver a szívem, mégsem ájulok el, hiába érzem úgy, hogy menten összeesek.Talán nagyon erős ez "öntudatom", én erre tippelek.

2012. nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor őket mi vezeti el odáig hogy elájuljanak? mi a közvetlen ok, a túllégzés? Remegés? Vagy mit tehetek, hogy elmúljon az ájulásérzetem? (egypként még soha nem ájultam el, de mindig úgy érzem, hogy el fogok)
2012. nov. 27. 10:34
 3/11 anonim ***** válasza:
relaxálj és vegyél be nyugtatót és egyből jobban leszel!
2012. nov. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Van eki elájul, egyrészt a túl szapora légzéstől, vagy olyan is előfordul nagyon extrém esetben, hogy annyira bepánikolsz, hogy az agyad kikapcsol, hogy megvédjen téged. De ne aggódj, ilyen nagyon-nagyon ritkán van, én is pánikbeteg vagyok, de még sose ájultam el, pedig sokszor éreztem, hogy na most mindjárt összeesek.

15/L

2012. nov. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, ez egész jó hír. Csak mer nem rég valahol olvastam, hogy a pánikbetegeknél előfordulhat végső esetben ájulás is, előtte pedig úgy tudtam hogy ugye "ami sosem következik be".

No azóta tiszta rosszul vagyok, mer nekem az egyetlen jelentős félelmem roham esetén az ájulástól való félelem :O

Amúgy én még kb két éve állandóan hipervenntilláltam, volt hogy kocsiban 40 percen keresztül- nem tudtam hogy nem szabad- hát akkor MAJDNEM elájultam vagy hatszor.

2012. nov. 27. 17:51
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Legyen nálad mindig víz, és igyál kicsit, ha rosszul vagy, egyből jobb lesz, meglátod.
2012. nov. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nem fogsz elájulni,csak úgy érzed.Én 1 évig voltam keményen pánik beteg.Jártam csoportba is(pánikosokkal),senki sem ájult el egyszer sem.Én sem,pedig agorafóbiám is lett.
2012. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! No akkor majd igyekszem én sem elájulni. Bár akkor könnyebb lenne elmondani a betegségem másoknak, ha épp elöttük hullanék össze xD
2012. nov. 28. 19:03
 9/11 anonim válasza:
7-es vagyok.Nem fogsz senki előtt szét hullani,én is úgy éreztem a rohamok alatt,hogy mindenki látja,de az az igazság,hogy ezt csak te érzed úgy,ebből senki nem lát semmit.Az a lényeg,hogy meg kell tanulni kezelni a helyzetet.Még akkor sem vett észre senki semmit,mikor az agorafóbiától sétálni tanultam egy nővérrel és az elején a kezemet fogta.
2012. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mégegyszer.

Amúgy a 4-es (vagyis a 3. válaszoló, 15/L) írta, hogy az agyam kikapcsol, ha nagyon megijed. Eszembe jutott, hogy nekem már volt hasonló, de ennek semmi köze nincs a pánikbetegségemhez (szerencsére). Egyszer valami enyhe kóboráram megcsapott, én meg azt hittem, hogy meghaltam, vagy valami olyasmit, hogy már jön a mentő. Az egész csak egy pillanat volt, de talán enyhe sokkot kaptam az ijedségtől, és elsötétült minden. Kiderült, hogy véglis az eszméletemnél maradtam, és önként feküdtem le az ágyra. (!!!)

Ettől nem félek. ezt csak úgy leírtam, mer eszembe jutott.

2012. nov. 29. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!