Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy elmúljon...

Mit csináljak, hogy elmúljon a pánikrohamom? Akinek van hogy oldja meg?

Figyelt kérdés
Meg szoktam érezni előre, mikor közeleg a roham, sokszor a semmitől. Nyugtató nem segít. Szörnyű érzés. Ki hogy szabadul meg tőle? Ha megpróbálok aludni még rosszabb lesz.

2012. okt. 22. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Aliz!

A pánikroham már orvosi kategória. El kell vele menni a háziorvoshoz, vagy a gyerekorvoshoz. Elmondod a panaszodat, és ők tudják mit kell tenniük. Amíg eljutsz, addig meg foglald le magad valamivel. Egyszerűen nincs rá "otthoni szer"

2012. okt. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
Gondolkodj mi az amit szeretsz, háziállatod stb. Milyen emlékeid vannak velük kapcsolatban. Gondolj vicces, boldog emlékekre.
2012. okt. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
31%
Nekem is voltak pánikrohamaim kb. 9 éves lehettem amikor nyáron elkezdődtek nekem olyan volt hogy esténként nem tudtam elaludni mindig bepánikoltam hogy úristen már elmúlt 10 óra és nem fogok tudni elaludni és remegtem meg kivert a víz meg minden bajom volt. Ilyenkor anyukámmal aludtam úgyis nehezen tudtam elaludni de mostanra ez már elmúlt fogalmam sincs mit csinálok azóta másképp de nem pánikolok. Bár még most is van hogy ha pl. bent ragadok a wc-ben akkor tisztára rosszul vagyok meg pánikolok.
2012. okt. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%
légzéskontroll
2012. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Tanulj meg helyesen lélegezni! Ha érzed a roham közeledtét, akkor takard be a fejed egy takaróval és úgy lélegezz!
2012. okt. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
21.28-nak igaza van. Figyelj oda a légzésre. Vegyél lassan mély levegőt és ugyanilyen lassan fújd ki. Ezt egymás után, míg azt nem érzed, hogy kezd az erős szívverésed alábbhagyni. Tapasztalatból mondom...és próbál nem nagyon megijedni, mert ezt "csak" az agy generálja.
2012. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!