Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen elbutultam. Mit...

Teljesen elbutultam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen tanulok, alig tudom megjegyezni az anyagot, így természetesen a jegyeim is romlanak. Felolvasok valamit és egyszerűen nem tudom visszamondani, ami pedig régebben sikerült. Nem tudok egy dologra koncentrálni, elkalandoznak a gondolataim. Sajnos a szókincsem is elég gyér, egy egyszerű beszélgetésnél se tudok nyögés meg ő-zés nélkül végig mondani egy mondatot, mert egyszerűen nem tudom kifejezni magam, nem jutnak eszembe a szavak. Tény, hogy egy ideig számítógép-függő voltam, gondolom ez lehet az oka, mostanra viszont már tudom, hogy a tanulást nem hanyagolhatom el, hiszen ezzel alapozom meg a jövőmet. Mit tehetnék annak érdekében, hogy újra egy értelmes, okos lány lehessek? (17)

2012. nov. 27. 19:47
 1/7 Dogmatix91 ***** válasza:
79%
Az ő-zés inkább egy berögzült dolog. Én is sokat ő-ztem feleléskor ha pár pillanatig nem jutott eszembe valami, aztán mindig rám szólt a magyar tanár aztán szép lassan elhagytam. A szókincsen csak olvasással lehet segíteni. Memóriára meg szedj valami multivitamint, aludd ki magad és mozogj valamit heti 2-3-szor.
2012. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Azt mondják az olvasás fejleszti a szókincsét az embernek.

Olvass sokat. Idővel a többi is menni fog.

2012. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

Rendszeres mozgás.

Vitamin.

Rendszeres olvasás.

Rendszeres tanulás.

Rendszeres alvás.

2012. nov. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Biztosan hallottad mar a következö kijelentest: ``Valakinek berozsdasodott az agya.`` Na, ha nem is rozsdarol van szo, de az agyunknak is taplalekra van szüksege. Vagy mondhatni tornara, agytornara. Itt a rendszeressegen van a hangsuly. Azt irod, regebben sikerült a felolvasott anyagot visszamondanod. Ugy gondolom, hogy ha kisebb mennyisegben probalsz valamit megtanulni, ugy sikered lesz.Peldaul az aznap esti tv-müsort kivülröl (idöpontot es cimet), baratok telefonszamat (kezdetben 3-5-öt) kivülröl, jatszal MEMORY jatekot (tudod, a kartyasat, 2 ugyanolyan motivumot kell megjegyezni), egy-egy rövid verset a kedvenc költödtöl - ha van ilyen, vagy tanulj idegen nyelvet. Ha tul hosszu anyagot probalsz kivülröl megtanulni, akkor az kudarccal vegzödik, es ez csökkenti a motivaciodat. Tehat kicsi adagokkal kezdjel, es növeld folyamatosan a mennyiseget. Ha betartod ezt a szabalyt, akkor hamarosan sikerelmenyed lesz. Egyszerü beszelgetesek alkalmaval elöször fogalmazd meg MAGADBAN, hogy mit akarsz (pontosan) mondani, es csak utana beszelj. Igy az ö-zes, meg a nyögdecseles kiküszöbölhetö. De csak akkor, ha tudatosan törekszel (koncentralsz) erre. Nyilvan a taplalkozas, meg az elegendö mozgas (a szabadban) is fontos. De gondolom, ez a resze rendben van nalad. Es zarasul: nekem ugy tünik, hogy te mar most is egy okos lany vagy, mert felismerted, hogy a tanulas fontos az eletben, es ezert tenni is akarsz valamit...
2012. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

szokás kérdése. olyan mint az edzés. szép lassan kialakulnak azok az izmok, amiktől aztán már könnyebben mennek a feladatok.


szóval nincs messe csináld. szoktasd magad lépésről lépésre. és tényleg olvass minél többet.

pl ez jó:

hesse: sziddhárta

2012. nov. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát ez szívás
2019. febr. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kis kutya🐶🐶🐶🐶🐶🐶🐕🐕🐕🐩🐩🐩🐩🐅🐅🐅🐆🐆
2020. jan. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!