Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nehezen tudok koncentrálni és...

Nehezen tudok koncentrálni és gyakran türelmetlen vagyok! Mit tegyek? Mi a baj?

Figyelt kérdés

Egy pár éve nagyon nehezen tudok dolgokra koncentrálni. Legyen szó tanulásról vagy valami másról, a gondolataim mindíg eltévednek. Előfordul az is hogy beszélnek hozzám és egy kis idő után azon kapom magam hogy oda sem figyelek és teljesen másra gondolok. Olyan is volt hogy olvasok egy könyvet és azt veszem észre, hogy nem is figyelek oda hogy mit olvasok, de olvasom, csak épp nem fogom fel. És ez sajnos meglátszik a jegyeimen is. Van hogy leülök tanulni és 20 perc mulva abbahagyom mert már nincs türelmem hozzá mert mindíg elkalandozok és olyankor kezdhetem előről... Ezen kívül gyakran nagyon türelmetlen vagyok. A kettőnek lehet köze egymáshoz? Nem értek hozzá, de lehetséges lenne hogy figyelemhiányos rendellenességem legyen? Ha nem akkor? Mit tegyek?

-Pszihológus?

-Gyógyszer?

-Gyógynövény?

-Vagy más alternatív "megoldás"?


2009. aug. 17. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszihológushoz minél hamarabb!
2009. aug. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van ra vitamin is, asszem a "b" bar nem vagyok orvos, de szerintem is lelki eredetu a dolog. Vagy nagyon faradt vagy,es azert, vagy esetleg szerelmes,vagy valami,ami elveszi a figyelmedet. Eppen ezert a muveszek is altalaban ejjel dolgoznak. Miert? Mert akkor kerul az agy egy bizonyos allapotba,hogy konnyebben tud tarolni adatokat, ill. a nappali zavaro korulmenyek megszunnek. Pl. es zeneszerzo vagyok, de nagyon nehezen tudok nappal dolgozni. Hacsak nem mar a vege fele jarok a zenenek, vagy ha nagyon rossz ido van kinn.

Azt nem tudom,hogy pszihologus tud-e mukodo gyogyirt adni erre. Hm...En megprobalnam a helyedben,hogy nappal suli utan kicsit aludnek,es ejjel tanulnek. Egy porbat meger. Es ne szoljon mellette se zene,se tv, se semmi...

2009. aug. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Omega3, magnézium!
2009. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ennek oka lehet az, hogy nagyon alacsony a vérnyomásod, és/vagy a napjaid is iszonyatosan monotonon telnek.

Iktass be rendszeres tornázást! Én már 3 éve csinálom, azelőtt nekem is voltak hasonló gondom, de elmúlt.

2009. aug. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! Igaz hogy keveset mozgok és az is hogy monotonan telnek napjaim. Pszihológushoz nem fogok elmenni, hacsak nem súlyosbodik a helyzet. Viszont a többi tanácsot megfogadom, és a következőket fogom tenni:

-Több halat és diót eszem majd(az omega 3 miatt), magnézium pezsgőtablettát szedek

-Rendszeres torna/tesztmozgás, kipróbálom az energia italt(vérnyomás miatt)! :)

-És ha mindez nem jönne be, akkor esti tanulás nyugalommal és csendel párosítva.

A dilidokit csak végső esetre hagynám.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 17. 23:04
 6/8 anonim válasza:
Én is ugyanezzel küzdök...úgyhogy minden hasznos volt amit olvastam, mondjuk én gyakran álmodozok, firkálgatok akár órán és apróságok elveszik a figyelmemet. nekem még az agykontrollt ajánlották (ilyen tanfolyamra el szeretnék menni) és koncentráció fejlesztő gyakorlatokat.
2009. aug. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Már be is szereztem az Agykontroll - Tökéletes Memória, és az Agykontroll - Gyógyulj meg! c. részét! Ha lesz rá idóm el is kezdem!
2009. aug. 20. 15:42
 8/8 anonim ***** válasza:
2009. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!