Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tegyem túl magam a...

Hogy tegyem túl magam a dolgon? Valóban az öngyilkosság az egyetlen kiút?

Figyelt kérdés

Viszonylag népszerű, vicces, főként lányokkal barátkozó fiú vagyok a környezetem szemében... Valójában viszont inkább visszahúzódó zenész-művész típus vagyok. Csak jól játszom a "népszerű srác" szerepet az osztályomba (10. aka. Gimnázium II,). A problémák ott kezdődtek amikor szerelmes lettem a legjobb barátnőmbe és ő annyival lerázott, hogy "erre most nem tudok mit mondani"... Egy táborba voltunk, ahol még aznap végig kellett néznem, ahogy befekszik egy srác mellé, aki bizony bizony élvezte a helyzetet... Majd rá két héttel összejött egy másik sráccal akivel 1 hónapig jártak...Majd elkezdett semmibe venni és mások társaságát keresni... kicsit később nyíltan össze vesztünk egy általam kreált indok miatt csak hogy ne kelljen vele ezek után beszélnem... Majd a szakítás előtt pár nappal írt rám a lány, hogy ki szeretne békülni, hogy sajnálja és hogy mennyire fontos vagyok neki... Akkor kibékültünk, de én tudtam, hogy nem lesz jó vége... Nagyjából 2 hónap kellett neki arra, hogy rájöjjön én még mindig úgy nézek rá ahogy akkor. Erre rá is kérdezett, hogy még mindig érzek-e iránta valamit, és a válasza az "igen"-emre csak annyi volt megint, hogy "erre most megint nem tudok mit mondani". És kezdődött az egész előröl.. Hónapokig nem szólt hozzám, másokkal barátkozott (akiken persze láttam, hogy nagyon is tetszik nekik, hogy velük van, mert kicsit sokat "legeltették rajta a szemüket").. Az egyik barátnője tanácsolta,hogy tegyek le róla, de ugyanakkor mondta azt is, hogy anno lett volna esélyem a lánynál, ha az akivel összejött nem lett volna a képbe.. És most pár napja megint beszéltem vele, hogy miért kerül... Akkor bocsánatot kért, megint hangsúlyozta, hogy mennyire szeret és hogy fontos vagyok neki... Majd amikor ismét találkoztunk percekig ölelgetett, bókoltam neki, és mondta, megint hogy hiányoztam neki meg ilyenek... Tegnap viszont mondta, hogy elvitte a kutyáját sétálni 2 órára és az idő alatt gondolkozott "erről-arról". Egy részről tudom , hogy benne volt az ex pasija a gondolat menetbe, mert haragba lett vége a kapcsolatuknak és ezt nem akarta, ugyan akkor, ez a mondata után ráébredtem, hogyha benne is voltam a gondolat menetbe, biztos nem gondolt rám többként egy barátnál, és, hogy mennyire szánalmas vagyok, hogy teljesen belé estem... És tudom, hogy ha megint jóba leszünk végig kell néznem, hogy ezzel azzal összejön és én még csak a gondolatától is összetörök... Azt is szörnyű látni, ahogy másokat megölel (akár köszönés szintjén is [nagyon máshogy másokat nem szokott csak engem])... Tudom, hogy a legjobb lenne túltenni magam rajta, de olyat érzek iránta, amit anno egyik volt barátnőmnél sem éreztem... A pasi haveri köröm persze mondogatja, hogy simán találok jobbat, és valószínű igazuk van, mert a csajozással sose volt gondom, (tekintve, hogy a nap 24 órájából 8at lányok társaságába töltöm, tudom mit szeretnek, és velük sose voltam félénk,) de nekem csak ő kell... Rettenetesen szeretem, ezért a lehető legközelebb szeretnék hozzá lenni (ami sajnos csak a barátság ebben az esetben), viszont nem lennék képes mással látni, mert így is megszakad a szívem, hogy nem lesz soha velem... Mivel kiváló sportlövő vagyok ezért van itthon fegyverem bőven, mivel gyűjteni is szeretem őket, az agresszió a lehető legtávolabb áll tőlem, viszont tegnap azon kaptam magam, hogy az egyik fegyveremet vizsgálva, ezen gondolkodok, és megtetszett a gondolat, hogy az egésznek véget tudnék vele vetni... És azóta egyfolytában csak arra tudok gondolni, hogy nincs mást tenni, csak meghúzni a ravaszt.... És arra, hogy az élet értelmetlen...


UI.: Ne értsetek félre kaptam már visszautasítást, és azokat jól kezeltem, de ez nagyon szíven ütött... És tipikusan most azt érzem, hogy Se vele, Se nélküle...


2012. okt. 20. 21:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy hosszúra sikerült :/
2012. okt. 20. 21:39
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
igen
2012. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
gondolj arra h lesznek sokkal szebb dolgok is az életedbe
2012. okt. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tűzzél ki magadnak új célokat, foglald el magad valami mással.

Elhiszem, hogy nem lehet most könnyű neked, hiszen a te korodban főleg nagyon sebezhetőek a gyerekek. De egy szerelem.. hidd el, nem éri meg. Majd jön más, nem érdemes olyannal foglalkozni, aki nem becsül meg, vagy egyáltalán nem is foglalkozik veled.

Ne fojtsd magadba, de ne is hagyd, hogy ez határozza meg a mindennapjaidat. Ilyenkor szerintem egy környezetváltás lenne a legjobb megoldás, de tudom, nem mindig van az embernek lehetősége csak úgy váltogatni.

Kitartást, lesznek még ennél nehezebb dolgok is az életedben, mint mindenkinek, DE szebbnél szebb élmények, amikor majd arra fogsz gondolni, hogy ezekért a pillanatokért megéri élni. :)

2012. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy még, hidd el sok tinivel megesik ez a dolog hogy valakibe ennyire szerelmes. Nekem is volt ilyen korszakom. Túl tettem magam rajta. A lány élvezi a helyzetet, hogy szereted őt, persze hogy mindig kibékül veled, mert így van egy tuti rajongója.

DE! gondolj abba bele hogy mit érnél el azzal ha megölnéd magad? Azt a gyáva emberek teszik és akiket nem érdekel más érzelmivilága. Gondold el hány embernek okoznál ezzel álmatlan éjszakákat. A szüleid, a rokonaid, a barátaid stb. Nem éri meg. Főleg nem egy hülye csaj miatt. Nem vett észre. Lépj túl rajta. Nem csak egy nő létezik a világon. Hidd el lesz olyan aki majd ugyanígy fog tetszeni, sőt még jobban is.

Kezdj el valamit csinálni, valami új sport, hobbi. És ne gondolkozz idiótaságokon. Fiatal vagy, előtted az élet, miért akarnád ezt elvenni magadtól? miért akarsz másoknak fájdalmat okozni? Csak gondold végig hogy miket írtál le. Szerintem te is rájössz hogy nem éri meg..:)

2012. okt. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Nem ártana szakemberhez fordulnia.. Az öngyilkosságról meg annyit hogy az lehető legrosszabb út, a gyáva ember folyamodik csak ennek aki elpróbál futni a problémája helyett mint szembenézne velük.. Tudja a sors elől nem lehet menekülni egyszer úgy is útóléri az embert, ön dönt melyik irányba halad, talpra áll vagy tovább csúszik a lejtőn. "Kerekedj felül a félelmeiden, soha többé nem fogsz szenvedni"

2012. okt. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Fájdalom nélkül nincs boldogság!


Minden jóban van valami rossz és minden rosszban van valami jó.

Aki nem érez magában szomorúságot az érzelmileg halott..

Gondoljunk egy mérlegre az egyik oldalán a boldogság a másikon fájdalom, ugyan így ez az embernél az egyik vállán ez a másikon az amit cipel magán és ha érzelmileg kiegyensúlyozott és van önbizalma akkor az boldog ember.

Tehát fontos a tartás és az érzelmi egyensúly.

2012. okt. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, végül is, lehet az idő segít az egészen, és ezt remélem is... Az új dolgot azt biztos ki fogom próbálni, mert elég jó ötletnek tűnik, remélem beválik...
2012. okt. 21. 00:47
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt a cikket a "kiskutyákról", biztos magadra fogsz ismerni 1-2 pontban:

[link]


Másrészt pár tanács egy "öregebb rókától":

1. Barátságból általában csak a filmekben lesz szerelem, a valóságban sose. Ezért ha legközelebb megtetszik egy lány, akkor jobb kezdettől fogva nyílt lapokkal játszani (de azért ne támadd le), az "előbb barátkozok vele, majd ha már stabil lesz az ismertség, akkor továbblépek" taktika bukásra van ítélve, mert töketlenségre utal. Amúgy is, ha valaki visszautasít az ismerkedés elején, az 6 hónap múlva is visszautasítana, szóval felesleges ennyi ideig energiát pazarolni rá.


2. Ha egyszer valakinél bekerülsz a "barát zónába", akkor abból sose lesz több, keress mást. Ne alázd magad azzal, hogy a lány pincsije leszel.


3. A gimi 10. osztályból kiindulva kb. 16 éves lehetsz, vagyis még bőven előtted van az élet. Bármit látsz a TV-ben vagy olvasol a neten, az nem mindig fedi a valóságot, sok fiú csak 18-20 éves korban kezd el "csajozni" ill. lesz először barátnője. Szóval, felesleges az első tiniribi okozta kudarc miatt feladni az életet, lesz még 100 másik alkalom.


Magyarul: sz@rd le ezt a lányt, ha később teperne nálad, mert kell neki a kiskutyája (vagyis te), akkor is!

2012. okt. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vajon miért a fiúk írnak olvashatatlanul hosszú kérdéseket?
2012. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!