Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy megmérettetések előtt...

Nagy megmérettetések előtt (vizsgák) hányok. Van más is így ezzel? Hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
Amúgy stresszes időszakokban mindig fogyok, mert nem tudok enni.
2012. nov. 29. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
detto...nem tudok rajta változtatni mert a stresszelést lehetetlen leállítani csak úgy :/
2012. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Ez reflux betegség.Idegesség miatt alakul ki.Nézesd meg gastroenterológussal.Valószínű a gyomorszájad nyitott és amikor szó szerint görcsbe rándul a gyomrod kipréselődik a gyomortartalom.A túlzott stresszre pedig nem ártana valamilyen gyógynövénytea,vagy tabletta.Persze feltétlen beszéld meg a körzetiddel,mielőtt beszednél valamit.Amúgy a körzeti ad majd beutalót a gasztroenterológushoz,vagy a belgyógyászhoz.Nem tudom pontosan melyikhez tartozik.
2012. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy betegség lenne. Pusztán stressz. Csak jó lenne legyőzni már.
2012. nov. 29. 14:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Mehetsz pszichológushoz, pszichiáterhez is, hátha tudnak segíteni, de a gastroenterológust is ajánlom, hátha mégis csak a gyomroddal van a gond.
2012. nov. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Este időben feküdj le, szerezz be SEDATIF PC ami csökkenti a stresszt, de nem kábít. Elszopogatod egy órával a vizsga előtt, meglátod nyugodtan fogsz menni vizsgázni
2012. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A vizsga előtti hányás inkább pszichés mint szervi eredetű. Jó ötlet a sedatif, ez homeopátiás szer. Érdemes megtanulni relaxációs technikákat is könyvből vagy valamilyen tanfolyamon. ( A tanfolyam eredményesebb szokott lenni.) Ha van alkalmad, konzultálj pszichológussal.

Nem valószínű, hogy refluxról van szó. Nekem az van, de sosem hánytam emiatt. Amikor utoljára hánytam (kb 12 éve), még nem is volt refluxom. Ennek olyan tünetei vannak, hogy ha közvetlen evés vagy ivás után lefekszem vagy lehajolok, érzem, hogy visszafolyik a gyomortartalom. Mindig. Nem csak stresszhelyzetben. Elég vacak érzés. Vagy pl. gyakran kell büfögnöm, ami elég kínos.

Ha mégis meg akarsz bizonyosodni, hogy nincs-e refluxod, a háziorvosnál kell kezdeni. Ő utalhat be a gasztroenterológushoz.

2012. dec. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nincs olyan betegségem. Ez stressz sajnos...
2012. dec. 3. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!