Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az önbecsülés és önbizalomhián...

Az önbecsülés és önbizalomhiány része a mentális egészségnek? Van rá megoldás?

Figyelt kérdés

Csak,mert a hiányuk még nem betegség !

Mert ezek hiánya jószerivel tönkretette vagy teszi az életem és nem tudom,hogy változtathatnék ezen.

Van egyáltalán bármi ami segíthet?

Vagy a sok tréning,tanfolyam csak kamu és nincs más megoldás, nap mint nap szembenézni a számomre nehézséget jentő dolgokkal és élethelyzetekkel-ami másnak semmiség-folyamatosan túlteljesíteni.

Azt értem,hogy önbizalmat az adhat a sikerélmény egy olyan területen ahol nincs önbizalmam.

De,hogy vágjak bele ha.... ???



2012. nov. 29. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, része. Az egészség nem a betegség hiánya! A WHO szerint testi, lelki, szellemi jólét.

Tréningből van komoly és van kamu.

Könyvek is segítenek, olcsóbbak.

És van, amikor külső segítséget kell kérni.

2012. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És mely trénin,tanfolyam,könyv és külső segítség tud segíteni?
2012. nov. 29. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Erre nem tudok neked így általában válaszolni, ne haragudj.
2012. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. nov. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Még mielőtt belevágnék, jelzem ateista vagyok, és két lábbal állok a talajon, nekem az létezik, amit meg tudok fogni és megtudok számolni.

DE.

Hasonló gondokkal küzdöttem, mint te, egyszercsak barátnőm édesanyja a kezembe nyomott egy könyvet:

*****

Elsőre elolvastam.. mit el- belelapoztam- lehülyéztem, eldobtam.

Aztán pár nap múlva megint nekifutottam,akkor már komolyan.

És kezd sikerülni a dolog. Egyvalami legyen tiszta: ezt csak TE tudod megoldani, semmi terápia, semmi külső segitség. Ezeke mind mind csak iránymutatóként szolgálnak, merre is botorkálj agyad sötétjében. Mert ott dől el vagy bukik minden.

A pozitiv gondolkodást emelném ki a könyvből. és a jelenidejűú fogalmazást.

Pld: jó napom van ma. kijelentés. jelenidő.

Egy idő után jó is lesz.

Good luck, hun ˇˇ

31/N



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. nov. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én javaslom Manhertz József önbizalomerősítő tréningjeit.

Személyesen még énse mentem el egyre sem, de feliratkoztam a hírlevélre és így ingyen kapok tréningvideókat meg ilyeneket:) nekem segítettek, úgyhogy szerintem te is kipróbálhatod, nem veszíthetsz vele, max leiratkozol, ha nem tetszik.

2013. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Énnekem Bagdi Bella segített némelyest, a dalai, Domján László-Sólyom Ildikó Áthangoló megerősítéseit hallgatom internetről töltöttem le, 2 önszeretet meditációt, Domján László - Tükörképem, és Bagdi Bella Szeresd önmagad. Kassai Csilla videóit (ő is motivációs tréner mint Bagdi Bella) a youtube-on, meg sok hasonló témájú videót találtam még mellette. Titok könyv, Titok film. Louise L. Hay: Éld az életed! Biblia.
2013. márc. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!