Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan bizonyosodhatnék meg...

Hogyan bizonyosodhatnék meg róla, hogy PTSD-m van? Hogy lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

Iskolában eléggé durván és sokat bántalmaztak. Általánosban azért tudták hol a határ (egy-kettő később meg is bánta az esetet), középiskolában kisikerült fognom egy osztályban egy pszichopatát (teljesen illet rá a leírás), aki az egészet a túlzásokig vitte, utánajárt dolgoknak pl. hogy éppen hova nem ér el az iskola keze, ellenem uszított embereket. Célját nem igazán értettem, amúgysem volt semmi célja az életben.


Az egész addig fajult, hogy az igazgatóhelyettes könyörgött apámnak, hogy átmenyjek másik osztályba, ehhez először el kellet lógnom, mert az apám szerint csak gúnyoltak. (meg szerinte csak erősebb lettem volna tőle, hogyha kitettem volna magam olyan mértékű bántalmazásnak mégjobban, ami ellen legfeljebb egy késsel tudtam volna megvédeni magam) Később a kisebb dolgok ellen megtudtam már magam védeni, de tíz ember ellen egyedül...


Eléggé gyakran visszatérnek hozzám ezek az emlékek, mostanság egyre gyakrabban. És valahogy jobban eltávolodok az emberektől, már általánosban gond volt, hogy a beszédem miatt gúnyoltak (amit azért nem változtathattam meg (azaz nem mehettem logopédushoz), mert apám elvei alapján az ember úgy jó, ahogy van). És a beszédhibáimat annyira szégyellem, hogy egyre kevesebbet beszélek. (esetleg ha valaki tudna segíteni sz, z, c hangok képzésének javításán, annak nagyon örülnék, egy része már meg is lenne oldva)



2012. nov. 30. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

ha testileg bántalmaznak, azért a rendőrséghez fordulhatsz,

a beszédhibás dolgot meg kérdezd meg egy tanárodtól, biztos tudnának segíteni neked.

2012. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát sajnos nem, inkább sorozatos megaláztatások voltak meg tárgyak elvétele, de ennél is ügyeltek, hogy ne tudjam őket feljelenteni.


Már nem vagyok középiskolás, úgyhogy az az opció kilőve, főiskolán meg szerintem nem foglalkoznak ilyenekkel.

2012. nov. 30. 19:34
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Azota mi ujsag veled? Remelem mar jobb a helyzet.

2015. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!