Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen az a hisztériás,...

Milyen az a hisztériás, vagyis látszólagos ájulás?

Figyelt kérdés
Van aki elájul a félelemtől, de valójában nem veszti el az eszméletét, csak az agya úgymond kivonja magát a forgalomból. Ez egy pszichoszomatikus tünet. Mi történik ilyenkor az agyban, vagy valaki élt e már át ilyedségtől ájulást? Ez mitől van?

2012. dec. 2. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne,érdekes kérdés
2015. máj. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Velem ma tortent meg vervetel kozben. Mar elozo este elkezdtem sok vizet inni, de alacsony a vernyomasom alapbol, ezert is feltem, meg ugy alapbol szoktam felni a verveteltol.

Beultem a szekbe es becsuktam a szemem es elgondolkodtam valamin, hogy ne figyeljek oda a szurasra, es hogy elterelodjom a figyelmem. miutan beszurta a tut, egy nagyon eles fajdalmat ereztem. Alapbol vizualis tipus vagyok, ezert magam ele kepzeltem, ahogy a tu beszivja az eremet, mert olyan erzes volt.

Aztan csak azt ereztem, mintha az egesz testem es a vilag korulottem ami szines alakzatokbol allt ugralt, vagy mozgolodott. De ez normalisnak hatott, mintha almodnek. Aztan valahogy magamhoztertem, a labam egy samlin volt es a fejemet tartottak. Valamiert volt egy olyan erzesem, mintha hanytam volna, ezert korbeneztem, de nem. Pedig nem volt hanyingerem, de utanaolvastam, hogy ajulasnal szokott lenni.

Lefektettek, de utana meg 15-20 percig sokkban voltam, mert sosem ajultam meg el es megijedtem. Es nagyon feltem, mert ujra a masik kezembol kellett vertvenni, mert nem sikerult eloszor. De azzal mar nem volt gond, adtak elotte egy fel liter vizet. Azt mondta az orvos, hogy azert fajt az elozo vervetel(ami utan elajultam) mert kicsi volt a venam es nem jott ver.

2017. máj. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!